ZSP w Chodzieży dostosowany do osób niepełnosprawnych

02.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #schody   #osoba niepełnosprawna   #chodzież   

Dzięki pozyskanemu przez powiat chodzieski dofinansowaniu ze środków PFRON, największa szkoła ponadgimnazjalna i jedyna szkoła zawodowa w powiecie wzbogaciła się o platformę przyschodową dla osób niepełnosprawnych.

 

Zrealizowana w latach 2014-2016 inwestycja polegająca na budowie nowego skrzydła szkoły i łącznika pomiędzy nowym skrzydłem, starą częścią szkoły a halą widowiskowo- sportową zamknęła ZSP w jeden kompleks szkolny. Dzięki rozbudowie cała komunikacja odbywa się wewnątrz obiektów, ale nie udało się w pełni rozwiązać problemu kompleksowej likwidacji barier architektonicznych. Nowa część szkoły posiada szereg usprawnień dla osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózku m.in. wjazdy/zjazdy wewnątrz i na zewnątrz budynku, toalety dla osób niepełnosprawnych. Do tek pory jednak nie było możliwości przemieszczenia się takiej osoby do starej – głównej części szkoły, a więc m.in. do stołówki, sali komputerowej czy sekretariatu, gabinetu dyrektora i zastępców, ponieważ parter budynku dzieli od wejścia sześć stopni.

Możliwość rozwiązania problemu likwidacji barier dały środki finansowe z PFRON w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III, dzięki którym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży został kompleksowo dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim. Likwidacja barier w ZSP umożliwi również poruszanie się wszystkim osobom posiadającym czasowe niepełnosprawności i utrudnienia ruchowe.

W roku szkolnym 2015/2016 w ZSP uczyło się 839 uczniów, w tym 37 osób niepełnosprawnych. Co prawda nie było wśród nich niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim, ale szkoła od lat otrzymuje zapytania rodziców o możliwość umieszczenia swoich dzieci w tej placówce. Teraz, dzięki realizacji przedsięwzięcia, będzie to możliwe.

Koszt zakupu i montażu platformy to 32 799,18zł, z czego dofinansowanie ze środków PFRON wynosi 16 000,00zł, natomiast wkład własny powiatu to 16 799,18zł.

 

To może Cię także zainteresować:
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy
12 tysięcy dla Amazonek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-chodzieski.pl / Aleksandra Straczycka | foto: powiat-chodzieski.pl

Komentarze