Zderzenie osobówki z trójkołowcem

03.12.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #policja   #wypadek   #budzyń   

3 grudnia 2020 roku kilka minut przed godziną dwudziestą doszło do wypadku samochodu osobowego z trójkołowcem na drodze krajowej nr 11 na wysokości miejscowości Podstolice.

 

Na godzinę przed wypadkiem z udziałem trójkołowca doszło do innego wypadku drogowego w Budzyniu na drodze powiatowej z Budzynia na Prosnę, gdzie samochód osobowy zjechał do przydrożnego rowu. Działania przybyłej straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego kierującej kobiecie w ciąży oraz rocznemu dziecku. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM) zakwalifikował matkę oraz córkę do obserwacji w szpitalu. 

3 grudnia 2020 roku kilka minut przed godziną dwudziestą doszło do wypadku samochodu osobowego z trójkołowcem na drodze krajowej nr 11 na wysokości miejscowości Podstolice. 

Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP z Chodzieży, z OSP KSRG Budzyń, Policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że prowadzona jest resuscytacja krążeniowo – oddechowa (RKO) osobie poszkodowanej leżącej na jezdni przez Zespół Ratownictwa Medycznego (wracający ze zdarzenia w Budzyniu). Trójkołowiec wbity jest w przód pojazdu osobowego - podróżujące w samochodzie osobowym dwie osoby znajdują się na zewnątrz bez obrażeń, DK-11 jest całkowicie zablokowana. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, pomoc ZRM w prowadzeniu RKO oraz rozstawienie parawanu celem osłonięcia miejsca zdarzenia. Poszkodowany w ciężkim stanie został przetransportowany przez ambulans do szpitala. Uszkodzone pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową. W trakcie działań droga była całkowicie zablokowana. 

Działania straży pożarnej na miejscu akcji trwały dwie i pół godziny i brały w nich udział 4 zastępy straży pożarnej (14 strażaków), Policja oraz Państwowe Ratownictwo Medyczne.


To może Cię także zainteresować:
Nowe ubrania specjalne dla chodzieskich strażaków
Zakup nowego sprzętu dla KPPSP w Chodzieży
Wypadek dwóch TIR-ów w Budzyniu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Chodzieży / Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz.

Komentarze