Zawodnicy Delfinka wystartowali w Gliwicach

04.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #pływanie   #chodzież   

W dniach 17-18 czerwca br. w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach Juniorów kat. C i B oraz Seniorów. W zawodach udział wzięli zawodnicy chodzieskiego klubu UKS Delfinek. Podczas zawodów wręczono oficjalne powołania do reprezentacji kraju na mistrzostwa Europy dla Filipa Nowaka i sióstr Małachowskich Julii i Kingi, mistrzostwa świata juniorów oraz na The World Games dla Filipa Nowaka i Julii Małachowskiej.

 

Reprezentacja Delfinka w Gliwicach zdobyła 85 medali Mistrzostw Polski, w tym 25 złotych, 31 srebrnych i 29 brązowych. Zawodnicy występowali w różnych konkurencjach m.in - 100 m pp, 400 m pp, 200 m bf, 400 pw, 50 m pw, 800 m pp, 50 m bf oraz w sztegtach 4 x100 bf mikst i różnych kategoriach seniorów i juniorów. Chodzież reprezentowali: Natalia Bartczak, Inez Jesiołowska, Kinga Małachowska, Oliwier Jesiołowski, Weronika Wolniewicz, Agata Rettig, Adam Sałata, Adrian Małachowski, Maja Czarnolewska, Julia Nowak, Marta Humerczyk, Sylwana Piechocka, Kacper Wiśniewski, Oskar Kasprowicz, Filip Nowak, Julia Małachowska.

- Na zakończenie zawodów rozegrano sztafety 4x100m pp. W kategorii seniorów sztafeta Delfinka w składzie Kacper Wiśniewski, Oliwier Jesiołowski, Adam Sałata i Filip Nowak zajęli miejsce trzecie. W kategorii juniorek sztafeta dziewcząt w składzie Natalia Bartczak, Sylwana Piechocka, Maja Czarnolewska i Marta Humerczyk uplasowały się na miejscu pierwszym, a w kategorii seniorek sztafeta w składzie Julia Małachowska, Kinga Małachowska, Agata Rettig i Julia Nowak uplasowała się na miejscu pierwszym. Opłaty startowe zostały pokryte z dotacji Gminy Miejskiej w Chodzieży. W imieniu klubu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować firmie Centrum Ceramiki i Technologii Pana Dariusza Kępki z Budzynia za wsparcie wyjazdu - dodaje Bartosz Smaruj, trener Delfinka.

 

To może Cię także zainteresować:
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy
12 tysięcy dla Amazonek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.pl | foto: chodziez.pl

Komentarze