Zaginiony grzybiarz został odnaleziony

30.09.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #straż   #osp   #grzyby   #las   #zaginiony   #grzybiarz   #szamocin   #margonin   

15-latek był tak pochłonięty zbieraniem grzybów, że w pewnym momencie stracił orientację w terenie i zgubił się w lesie. Zaniepokojona matka zgłosiła ten fakt chodzieskiej Policji. Wspólne działania służb pozwoliły na odnalezienie młodego chłopaka.

 

Do zdarzenia doszło w sobotę. Z informacji, jakie otrzymała Policja wynikało, że chłopak pojechał do lasu razem ze swoją matką. W pewnym momencie ta zauważyła, że syna nie ma w pobliżu, więc postanowiła wrócić do samochodu i tam na niego zaczekać. Po dłuższym czasie, zaniepokojona całą sytuacją, powiadomiła o tym fakcie Policję, prosząc o pomoc w odnalezieniu nastolatka. 

Do działań natychmiast zaangażowano kilka patroli Policji, strażaków z OSP Margonin, OSP Szamocin oraz Straż Leśną. Wiadomym było, że chłopak nie posiada telefonu komórkowego. Przez kilka godzin przeczesywano las w rejonie Szamocina w poszukiwaniu młodego grzybiarza. Przed godziną 19.00 został odnaleziony cały i zdrowy. 

Chodzieska Policja apeluje do wszystkich osób, które wybierają się do lasu na grzybobranie, aby pamiętały o zabraniu ze sobą naładowanego telefonu komórkowego. Dzieci i osoby schorowane, w podeszłym wieku, powinny wędrować w towarzystwie bliskich, by nie dopuścić do sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. One pozwolą nam bezpiecznie i bez stresujących przeżyć wrócić do domu.


To może Cię także zainteresować:
Policjanci zabezpieczyli tytoń i spirytus bez akcyzy
Groźny wypadek na drodze krajowej
Kolejny przykład wzorowej postawy obywatelskiej

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: pixabay.com

Komentarze