XIII posiedzenie Rady Gminy Chodzież

30.09.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sesja   #rada gminy   #radny   #posiedzenie   #chodzież   

W miniony czwartek 26 września odbyło się XIII posiedzenie Rady Gminy Chodzież. Radni przegłosowali kilka punktów merytorycznych dotyczących m. in. dróg gminnych i powołaniu ławników na kadencję 2020-2023. Zapoznano się także z informacją wójta gminy dotyczącą prac między sesjami. Ale nie tylko…

 

Sesję otworzyła przewodnicząca rady Ewa Śliwińska. Po okresie wakacyjnej przerwy przywitała gości, radnych oraz wójta gminy Kamilę Szejner. Następnie oddała głos przewodniczącym komisji, którzy m. in. dyskutowali nad wnioskiem klubu sportowego Korona Stróżewo o przyznanie dotacji. 

W dalszej części radni powzięli uchwały zaliczając do kategorii dróg gminnych drogi Osiedle Dębowe i Wierzbowe oraz ul Makową w Ratajach a także ul. Wrzosową w Studzieńcu. Dokonano także wyboru ławników na kadencję 2020-2023. W kolejnych dwóch punktach powrócono do spraw fiskalnych i na wniosek skarbnika gminy dokonano zmian uchwały budżetowej gminy Chodzież na rok 2019. Tym samym zmieniona została również Wieloletnia Prognoza Finansowa Gminy Chodzież na lata 2019-2022. 

W swoim sprawozdaniu z prac między sesjami wójt gminy Kamila Szejner zapoznała radnych z obszerną informacją dotyczącą świadczeń Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz gospodarką odpadami. Wójt przypomniała, iż 13 października to dzień elektrośmieci. W związku z tym 3 października będzie przeprowadzona kolejna zbiórka zbędnego sprzętu AGD i komputerowego. - Pamiętajmy że ten sprzęt należy wystawić w stanie kompletnym. Sprzęt zdekompletowany nie będzie odbierany, takie są przepisy. Ciągle mamy też problem z dzikimi wysypiskami jak choćby ostatnio w Podaninie, gdzie ktoś wyrzucił odpady budowlane. Wysłaliśmy też 500 upomnień do właścicieli posesji którzy mają nieuregulowane rachunki dotyczące gospodarką odpadami. 

Wójt gminy poinformowała również o przeznaczeniu funduszy sołeckich, a także o wydawaniu protokołów suszowych. Są już decyzje o dofinansowaniu od wojewody, a także zgłoszone zostały kolejne zadania (Łazienki), budowy dróg.


To może Cię także zainteresować:
Złodziejka portfela w rękach Policji
Strażacy z JRG w Chodzieży otrzymali nowy samochód
Pożar sadzy w Chodzieży

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: gminachodziez.pl | foto: gminachodziez.pl

Komentarze