Wypadek w miejscowości Strzelczyki

09.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #policja   #wypadek   #szamocin   

5 lutego 2021 roku o godzinie 14:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 191 w miejscowości Strzelczyki.

 

Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Szamocin, Policję oraz ambulans Państwowego Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z droga gminną stoją dwa uszkodzone samochody osobowe. W pojazdach podróżowały cztery osoby, w tym kobieta w ciąży. 

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie w ciąży (wsparcie psychiczne i badanie urazowe). Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego po przebadaniu kobiety nie zakwalifikował jej do hospitalizacji. Droga wojewódzka na czas działań była całkowicie zablokowana. 

W działaniach trwających godzinę brało udział 5 zastępów straży pożarnej (16 strażaków), Policja oraz Państwowe Ratownictwo Medyczne.


To może Cię także zainteresować:
Operacyjne rozpoznanie miejsc zagrożonych podtopieniami
Pożar silosu z trocinami w Szamocinie
Śmiertelny wypadek na DK-11 w Chodzieży

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Chodzieży / Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz

Komentarze