Wypadek w Chodzieży

02.04.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #policja   #wypadek   #auto   #chodzież   

W dniu 31 marca 2020 roku po godzinie 17:15 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym w Chodzieży na ulicy Ofiar Gór Morzewskich. Z informacji tej wynikało, że w zderzyły się ze sobą dwa pojazdy (samochód osobowy oraz bus) i ranne są dwie osoby, w tym jedna jest „zakleszczona”. Z uwagi na charakter zgłoszenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP z Chodzieży, Policję oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na środku drogi stoi rozbity pojazd osobowy, w środku którego znajduje się uwięziony kierowca. Obok na chodniku z rozbitym przodem stoi samochód typu bus, którym podróżowały dwie osoby (znajdowały się na zewnątrz bez widocznych obrażeń). 

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy ciężko poszkodowanemu kierowcy oraz wykonaniu dostępu do niego za pomocą specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego wspólnie ewakuowano poszkodowanego z rozbitego pojazdu, a następnie ZRM przetransportował rannego do Szpitala. Dwóm pozostałym uczestnikom zdarzenia udzielono pierwszej pomocy w postaci wsparcia psychicznego i badania urazowego. Na czas działań droga była całkowicie zablokowana - Policja zorganizowała objazd.

Dalsze działania straży pożarnej polegały na posypaniu sorbentem płynów eksploatacyjnych, które wyciekły na jezdnie. 

W działaniach trwających 2 godziny brały udział 2 pojazdy ratowniczo-gaśnicze z JRG PSP w Chodzieży (7 strażaków), Policja oraz Państwowe Ratownictwo Medyczne.


To może Cię także zainteresować:
Zderzenie trzech pojazdów osobowych
Policjanci z Chodzieży otrzymali nowy sprzęt
Strażacy oddali hołd

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP Chodzież / Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz. Zdjęcia: Zmiana służbowa nr II JRG

Komentarze