Wyjątkowe spotkanie z Seniorami

06.12.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #senior   #chodzież   

3 grudnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży na zaproszenie Starosty Chodzieskiego uczestniczyli w II Powiatowym Przeglądzie Twórczości Seniorów Chodzież 2017. Przedsięwzięcie to było okazją do rozmów o bezpieczeństwie osób w „jesieni życia” w ramach Wielkopolskiego Programu Profilaktycznego pn. „Bezpieczne Życie Seniorów”.

 

Imprezę zorganizowano w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży. Po uroczystym otwarciu II Powiatowego Przeglądu Twórczości Seniorów Chodzież 2017 przez Starostę Pana Juliana Hermaszczuka, głos zabrał miedzy innymi Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży mł.insp. Sławomir Sobański, który poruszył temat bezpieczeństwa. Szef chodzieskich policjantów zachęcał do skorzystania z oferty przygotowanej przez nadkom. Elżbietę Żulewską oraz mł.asp. Karolinę Smardz-Dymek oraz apelował o rozsądek na drodze i korzystanie z elementów odblaskowych.

W ramach działań proseniorskich policjantki przygotowały stoisko profilaktyczne dedykowane właśnie seniorom. Z zainteresowanymi prowadzono pogadanki o bezpieczeństwie. Wśród wielu ciekawych tematów dotyczących obszarów bezpieczeństwa związanych chociażby z oszustwami np. na wnuczka, policjanta, poruszano także tematykę bezpieczeństwa w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania, bezdomności, kradzieży rowerów. Przede wszystkim jednak skupiono uwagę na bezpieczeństwie w obszarze ruchu drogowego, bowiem jesienno-zimowa aura sprawia, że warunki na drogach są coraz to trudniejsze. Dzięki wsparciu działań profilaktycznych przez Starostwo Powiatowe w Chodzieży, seniorzy zostali wyposażeni w opaski oraz kamizelki odblaskowe, które jak warto podkreślić sprawiają, że niechroniony uczestnik ruchu drogowego jest widoczny ze znacznej odległości. To przekłada się oczywiście na poziom bezpieczeństwa na drogach. Stoisko Policji wypełnione było po brzegi różnego rodzaju broszurami, ulotkami, kopertami życia, poradnikami z zakresu bezpieczeństwa. Warto wspomnieć, że program profilaktyczny „Bezpieczne Życie Seniorów” od początku jego powstania zakładał zrzeszenie różnego rodzaju instytucji i organizacji działających na rzecz bezpieczeństwa tej grupy społecznej. Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży współpracuje w tym zakresie miedzy innymi z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Chodzieży, Falck Medycyna w Chodzieży, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Chodzieży, Inspekcją Handlową, UTW w Chodzieży, Centrum Wigor, Urzędem Gminy Chodzież, które także przekazały nam materiały profilaktyczne na ten cel. Sporym zainteresowaniem cieszyły się także prezentacje multimedialne pn. Kieruj się rozsądkiem – Senior w ruchu drogowym.

Wyjątkowości całemu wydarzeniu dodała piękna oprawa muzyczna i występy zespołów seniorskich powiatu chodzieskiego, a także stoiska różnych wystawców, którzy prezentowali swoje rękodzieła. Wartością dodaną całego przedsięwzięcia była z całą pewnością integracja środowisk, dzięki której seniorzy nawiązują nowe znajomości i przyjaźnie.

 

To może Cię także zainteresować:
Policjanci z Margonina odnaleźli i zwrócili wartościową zgubę
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: chodziez.policja.gov.pl

Komentarze