Wsparcie powiatu dla bazy turystycznej

30.12.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#wsparcie   #turystyka   #chodzież   

Starostwo Powiatowe wspiera lokalne stowarzyszenia w ubieganiu się o dofinansowanie projektów, mających ulepszyć bazę turystyczną naszego regionu. W miarę przygotowywania aplikacji turystycznej powiatu, rodzą się kolejne pomysły na współpracę.

 

W ramach otwartego konkursu ofert, ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, dwie chodzieskie organizacje przy pomocy starostwa starają się o dofinansowanie zadań publicznych. Chodzieskie Towarzystwo Rowerowe zaplanowało zadanie pod nazwą „Budowa szlaku rowerowego, wiodącego od j. Strzeleckiego na wzgórze Gontyniec oraz ścieżek zjazdowych z elementami sztucznych przeszkód ze szczytu wzgórza”. Projekt doskonale wpisuje się w wykorzystanie naturalnych warunków geograficznych powiatu, jednocześnie mając aprobatę nadleśnictwa jako nieingerujący w środowisko. Na to zadanie ChTR może zdobyć prawie 11 tys. zł, a cała wartość projektu wynosi ponad 19 tys. zł. 

Z kolei chodzieski oddział PTTK ma szansę otrzymać 6 tys. zł na „Odnowienie infrastruktury turystycznej w powiecie chodzieskim”. Mówiąc precyzyjniej, odnowienie istniejących na terenie powiatu szlaków pieszych – dwóch pętli oraz jednego szlaku tranzytowego. Razem z wkładem własnym organizacji, projekt opiewa na ponad 13 tys. zł. 


To może Cię także zainteresować:
Nowi nauczyciele mianowani
Nowe ubrania specjalne dla chodzieskich strażaków
Cześć Powstańcom!

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-chodzieski.pl

Komentarze