Wieści ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach

11.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #chodzież   

29 września 2017 r. Szkoła Podstawowa w Strzelcach uczestniczyła w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Tegoroczna akcja edukacyjna zorganizowana została pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Miała ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

 

Była to doskonała okazja dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Nad prawidłowym przebiegiem Święta Tabliczki Mnożenia czuwał koordynator – p. Dorota Pływaczyk. Wszyscy uczniowie kl.IV-VI na lekcja matematyki, podczas przerw i w domach przypominali sobie i utrwalali tabliczkę mnożenia. Pomocne okazały się materiały dydaktyczne wywieszone na korytarzu szkolnym. Można było użyć „Hasła dnia” czy odpytać kolegę ze znajomości tabliczki mnożenia. Ponadto wybrano członków trzech Komisji Egzaminacyjnych. W dniu 29 września 2017 roku zaproszono wszystkich uczniów kl. IV - VII oraz najodważniejszych z kl.III do wspólnej zabawy. Podczas przerw chętni mogli przystąpić do egzaminu. Wszyscy, którzy udzielili 5 prawidłowych odpowiedzi otrzymywali odznakę „JESTEM EKSPERTEM TABLICZKI MNOŻENIA”. Egzaminy trwały podczas 3 kolejnych przerw. Do egzaminu przystąpiło 51 osób. Po ich zakończeniu nastąpiło uroczyste rozdanie certyfikatów zaświadczających o pomyślnym zdaniu egzaminu.

Wzorem lat ubiegłych Szkoła Podstawowa w Strzelcach włączyła się również w akcję „Sprzątanie świata - Polska 2017". Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia, brzmiało „Nie ma śmieci – są surowce". Celem akcji była zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału.

Uczniowie strzeleckiej szkoły chętnie włączyli się do akcji, porządkując pobliski las, drogi i chodniki prowadzące do szkoły. Nie zapomniano o terenie szkoły, gdzie prócz sprzątania zadbano o niedawno posadzone krzewy, które mają w przyszłości służyć jako stołówka oraz schronienie dla zimujących ptaków.

W części edukacyjnej prowadzonej podczas zajęć w klasach I-VII kształtowano nawyki ekologiczne poprzez omówienie potrzeby segregacji i recyklingu odpadów. Z tego tytułu rada rodziców we współpracy z organizatorem tegorocznej akcji Małgorzatą Adamowską, nauczycielem przyrody, przeprowadziła Szkolny Pchli Targ. Dochód przeznaczono na zakup nowych kwiatów do szkolnego ogródka.

Natomiast w pierwszą sobotę jesieni, uczniowie klasy VIIa z wychowawcą Małgorzatą Adamowską aktywnie spędzili czas w Centrum Rekreacyjno-Nurkowym SZALEYA w Krzewinie. Było strzelanie do celu, pole paintballowe oraz niełatwy tor przeszkód z dodatkowymi atrakcjami - w ulewnym deszczu. Dla większości było to pierwsze doświadczenie z painballem, dlatego też wszyscy byli bardzo podekscytowani. Jednak w miarę upływu czasu, ilości wystrzelanych kulek i stoczonych bitew, przybywało wszystkim odwagi i pewności siebie. Dzieci już wiedzą, że painball to próba własnego charakteru, umiejętność panowania nad stresem, współpracy w zespole, respektowanie zasad fair play, oraz przede wszystkim mnóstwo adrenaliny!

Ponadto uczniowie klas Va, VIIa i VIIb wybrali się na wycieczkę do Poznania, gdzie wychowawczynie Małgorzata Adamowska i Dorota Pływaczyk zaplanowały szereg atrakcji.

Na początek rogalowy pokaz poprowadzony gwarą poznańską, który nie tylko uczył ale i rozbawił niejednych do łez. W dobrym nastroju grupa przeszła na Wzgórze Przemysława. Z wieży widokowej podziwiano panoramę miasta a w Muzeum Sztuk Użytkowych oglądano eksponaty związane z historią Zamku Królewskiego w Poznaniu.

Dla dzieci "gwoździem programu" okazała się Jump Arena, gdzie główną atrakcją są trampoliny i baseny z piankami. Tam każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były salta, fikołki i twisty. Ubaw "po pachy".

Z kolei 3 października odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielem chodzieskiej policji, panią aspirant Karoliną Smardz-Dymek. Przede wszystkim omówiono zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły (w tym zasady poruszania się rowerem). Nie pominięto kwestii odpowiedzialności karnej wynikającej z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich oraz poszanowania godności drugiej osoby (problem tolerancji, stalkingu). W pogadance udział wzięli uczniowie klas III-VII. W klasie pierwszej przeprowadzono osobne spotkanie, na zakończenie którego wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

 

To może Cię także zainteresować:
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy
12 tysięcy dla Amazonek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: gminachodziez.pl | foto: gminachodziez.pl

Komentarze