Wernisaż wystawy Jowity Bogny Mormul

23.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#wernisaż   #wystawa   #fotografia   #chodzież   

W piątek, 17 maja, miał miejsce wernisaż wystawy Jowity Bogny Mormul, doktor habilitowanej w dziedzinie sztuk filmowych oraz fotografii. W katalogu do wystawy podaje, że „Odbiór bodźców – zarówno wizualnych, jak i dźwiękowych – jest ograniczony przez fizjologię ludzkiego układu wzrokowego i słuchowego, a także zindywidualizowaną selektywność przetwarzanych przez mózg informacji…” Temu zagadnieniu dedykowany jest cykl prac ,,Re – kompilacje”.

 

Wyjątkowo malarskie, wielkoformatowe prace prowadzą widza w świat "sennej pamięci”, czy pierwszego spaceru dziecka, ten ostatni w cyklu "nie – ciągłość widzenia”. 

Wystawa nieco komplikuje przekonanie, że o fotografii i kreacji artystycznej fotografa wiemy wiele… wciąż jeszcze widz ma szansę na nowe poznanie. Wieczór rozśpiewały Katarzyna Kubińska i Zuzanna Zbieralska.


To może Cię także zainteresować:
Majówka z rodziną w Stróżewicach
Majowe pokazy i edukacja
10 lat partnerstwa z Lippe

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-chodzieski.pl | foto: powiat-chodzieski.pl

Komentarze