Wąż na plaży i osy w osobówce

19.08.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #interwencja   #wąż   #osy   #plaża   #jezioro   #chodzież   

W dniu 13 sierpnia 2020 r. około godz.17:30 Straż Pożarna w Chodzieży otrzymała dość nietypowe zgłoszenie dotyczące węża, który pełza po plaży publicznej nad Jeziorem Karczewnik.

 

Na miejsce zadysponowano zastęp ratowniczy z JRG Chodzież. Na miejscu okazało się, że wąż o długości około 60-70 cm pełza po plaży i wzbudza wielkie zainteresowanie wśród dużej grupy plażowiczów. Według ubarwienia stwierdzono, że jest to zaskroniec zwyczajny, wąż niejadowity, który często występuje na podmokłych terenach w pobliżu jezior i bagien. Strażacy schwytali węża do plastikowego wiadra, a następnie wypuścili go w pobliskim lesie. Wąż bezpiecznie oddalił się w zarośla lasu o własnych siłach. 

Tego samego dnia 13 sierpnia 2020 r. około godz.17.00 do SK KP PSP Chodzież wpłynęło zgłoszenie o osach, które zagnieździły się w samochodzie osobowym, który stoi na prywatnej posesji w Studzieńcu. Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG Chodzież. Jak się okazało, niebezpieczne owady błonkoskrzydłe znalazły sobie nowy dom pod karoserią auta osobowego Smart. 

Jak widać w dniu tym zwierzęta dały o sobie znać strażakom w dość specyficzny sposób.To może Cię także zainteresować:
Wypadek na drodze wojewódzkiej
Zderzenie na skrzyżowaniu
Potrącenie na torach w Chodzieży

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Chodzieży / Opracowanie i zdjęcia: mł. kpt. Paweł Felski

Komentarze