Warsztaty wielkanocne w Nietuszkowie

12.04.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#wielkanoc   #warsztaty   #nietuszkowo   #chodzież   

W poniedziałek 8 kwietnia w nowej sali świetlicy wiejskiej społeczność Nietuszkowa zorganizowała międzypokoleniowe warsztaty ozdób i dekoracji wielkanocnych. Uczestników odwiedziły Wójt gminy Kamila Szejner i jej zastępczyni Ewa Kubiś.

 

Co można zrobić z makaronu i dziecięcych baloników? Ano sporo. Jak się okazuje pomysłowość ludzka nie zna granic. A jeszcze jak się ma pod ręką trochę kleju, farby i kolorowych materiałów, a wszystko wsparte doświadczeniem lub choćby odrobiną chęci, sukces murowany. Niektórym wyszły prawdziwe cudeńka. 

Inicjatorami warsztatów wielkanocnych były panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz prowadzącą zajęcia świetlicowe Moniką Maćkowiak, zaś całość doglądał obchodzący tego dnia urodziny sołtys Nietuszkowa Zenon Flitta. (Z tej okazji sołtys zaserwował wszystkim gościom pizze). W zajęciach uczestniczyły również panie z zespołu Rytm Nietuszkowa, ale mile widziani byli wszyscy mieszkańcy, którzy zechcieli skorzystać z okazji by posiąść nowe umiejętności. 

- Teraz od kiedy funkcjonuje świetlica, mamy gdzie się spotykać. Myślę, że to już stanie się tradycją i co roku przed Wielkanocą sołtys oraz panie z KGW zmobilizują nas do kolejnego spotkania - mówi jedna z uczestniczek. 

Po kilku godzinach nieśpiesznej pracy, można było zobaczyć rezultaty. Jajka ozdobione cekinami, albo sprytnie wykorzystane balony oklejone makaronem, które wielkością przypominały jaja strusie, wianki, wieńce, zające, szydełkowane ozdoby przyciągały oczy przemyślnymi wzorami i magią kolorów. Efekt finalny z podziwem oglądały szefowe samorządu gminy - Kamila Szejner i Ewa Kubiś. Nie zabrakło kawy, słodkości i pysznej sałatki, którą przygotowały same uczestniczki. 

- U nas widać prawdziwą współpracę i wymianę międzypokoleniową. Chodzi o to, by pewne tradycje i techniki nie zaginęły. A przy okazji same uczymy się pomysłów zaczerpniętych od młodzieży i z Internetu. Coś za coś… - podsumowała na koniec przewodnicząca KGW Alicja Piątek.


To może Cię także zainteresować:
Inwestycje w komunikację
"Dwie z dróg" - wernisaż fotografii
Młodzież do Sejmiku!

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: gminachodziez.pl | foto: gminachodziez.pl

Komentarze