W kontakcie z wojewodą

02.04.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#telekonferencja   #wojewoda   #firma   #pomoc   #urząd   #chodzież   

Wojewoda Wielkopolski regularnie zwołuje telekonferencje, w których uczestniczą przedstawiciele powiatu chodzieskiego. Ostatnia z nich miała miejsce wczoraj, a jej tematem przewodnim był projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach, w zakresie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19. Departament Rynku Pracy przygotował zasady, wzory wniosków i umów w zakresie instrumentów, jakie mają pomóc przedsiębiorcom. Pomoc ma być skierowana do firm, które odnotowały określony progami spadek obrotów.

 

Przewidziane są dofinansowania ze środków Funduszu Pracy części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych składek na ubezpieczenie społeczne. Rozwiązanie dotyczy mikro, małych i średnich firm. Ponadto, w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną niezatrudniającą pracowników, ustawa przewiduje dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności. Uruchomione zostaną też niskoprocentowe pożyczki do wysokości 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorstw. Informacje oraz wnioski znajdują się na platformie praca.gov.pl. 

Wymienione wyżej zadania realizować mają Powiatowe Urzędy Pracy, które - jak zgłaszali samorządowcy – nie są do tego przygotowane finansowo i muszą oczekiwać na stosowne środki z Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Pytań ze strony powiatów było więcej. W znacznej mierze dotyczyły finansowania dodatkowych zadań, czy też pomocy dla firm, które nie załapią się na rządowe wsparcie. Starostowie kilku powiatów zgłaszali problemy kadrowe w jednostkach oraz niedostatki w zaopatrzeniu placówek medycznych. Tutaj wojewoda zapewnił o kolejnych, sukcesywnych dostawach środków ochronnych, które mają zabezpieczać potrzeby w krótkiej perspektywie.


To może Cię także zainteresować:
Policjanci z Chodzieży otrzymali nowy sprzęt
Strażacy oddali hołd
Narada sołtysów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-chodzieski.pl

Komentarze