VIII Bal Dobroczynny Starosty

26.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#bal   #starosta   #szkoła   #budzyń   #chodzież   

16 lutego odbył się VIII Bal Dobroczynny Starosty Chodzieskiego. Bawiący się w tym roku w budzyńskiej sali „Platinum” goście wsparli Niepubliczną Szkołę Podstawową Specjalną w Chodzieży, do której uczęszczają dzieci niepełnosprawne z terenu naszego powiatu. Już dzisiaj wiemy, że dzięki sprzedaży biletów oraz licytacjom, na rehabilitację podopiecznych szkoły przekazane zostanie ponad 10 tys. zł.

 

Bale Dobroczynne Starosty organizowane są corocznie, począwszy od 2012 roku. Na przestrzeni tych kilku lat udało się już wesprzeć wiele działających na naszym terenie organizacji. Każdy kolejny bal skłania mieszkańców powiatu – i nie tylko – do włączenia się w dzieło pomocy potrzebującym. Tegoroczną zabawę zaszczycił senator Mieczysław Augustyn, a także goście z zaprzyjaźnionego powiatu Lippe. Bal był swoją drogą rekordowy jeżeli mowa o frekwencji, bo na parkiecie bawiło się łącznie ponad osiemdziesiąt par. 

Podczas uroczystego otwarcia, starosta Mirosław Juraszek, wicestarosta Julian Hermaszczuk oraz dyrekcja szkoły, Kamila i Rafał Pytlakowie, podziękowali gościom za przybycie i za otwarte serca. Do tańca porwali gości zespół The Warsaw Dixielanders oraz DJ Błażej, zapewniając dobrą zabawę aż do rana. Wielką atrakcją był też występ wokalistek ze studia piosenki Młodzieżowego Domu Kultury w Chodzieży. 

Poza zyskami ze sprzedaży biletów, pieniądze pozwoliły zgromadzić przeprowadzone licytacje oraz sprzedaż fantów. Ponieważ wszystkie pieniądze nie zostały jeszcze fizycznie zebrane, nie podajemy dokładnej sumy, powinna ona jednak przekroczyć 10 tys. zł. Przypomnijmy, że dotychczasowe siedem balów pozwoliło uzbierać już ponad 50 tys. zł, które w całości przekazane zostały na działalność organizacji funkcjonujących na terenie naszego powiatu. 

– Jesteśmy bardzo wdzięczni za tak ochoczą odpowiedź na nasze zaproszenie – mówi starosta Mirosław Juraszek. – Mieszkańcy powiatu chodzieskiego po raz kolejny pokazali solidarność i chęć niesienia pomocy. Ukłony dla wszystkich, którzy zdecydowali się przyjść i dołożyć swoją cegiełkę do szczytnej inicjatywy. Ogromnie dziękujemy również tym, którzy nie bawili się na balu, lecz wsparli nas pieniędzmi, sprzętem, czy choćby dobrym słowem. 


***

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna w Chodzieży powstała w 2013 roku, z myślą o edukacji i rewalidacji dzieci niepełnosprawnych. Zapewnia bezpłatne zajęcia edukacyjne oraz terapeutyczne. Celem jej działania jest przygotowanie uczniów w ramach ich indywidualnych możliwości i potrzeb do samodzielnego funkcjonowania w życiu codziennym, zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa, akceptacji, pewności siebie.


To może Cię także zainteresować:
Warsztaty wielkanocne w Nietuszkowie
Inwestycje w komunikację
"Dwie z dróg" - wernisaż fotografii

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-chodzieski.pl | foto: powiat-chodzieski.pl

Komentarze