Utrzymanie rzeki Noteć

12.08.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#rzeka   #noteć   #chodzież   

Noteć to jedyna większa rzeka, z którą powiat chodzieski „ma kontakt”. Poza oczywistymi względami gospodarczymi, mamy na uwadze jej aspekt turystyczny – szczególnie w obliczu przygotowywanej przez samorząd powiatu aplikacji turystycznej.

 

Tym bardziej cieszą pracę, jakie podejmowane są ostatnio w związku z rzeką i przyległym terenem. Mając na uwadze wnioski właścicieli użytków zielonych położonych wzdłuż Noteci i instytucji związanych z rolnictwem, między innymi Wielkopolskiej Izby Rolniczej - w lipcu 2020 r. wykoszono z roślinności dno oraz wygrabiono porost. Koszenie wraz z wygrabieniem wykonywano łodziami typu Conver na odcinku od Miasta Ujście w km 106+100 do śluzy Krostkowo w km 68+200. W wyniku prowadzonych prac dno rzeki zostało udrożnione co znacznie ułatwiło swobodny przepływ wody.


To może Cię także zainteresować:
Wypadek na drodze wojewódzkiej
Potrącenie na torach w Chodzieży
Rolniczy trud doceniony

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-chodzieski.pl

Komentarze