Udział uczniów w spotkaniu z okazji Światowego Dnia Wody

20.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #woda   #chodzież   

W środę 12 kwietnia br. w ramach trwających obchodów Światowego Dnia Wody w Szkole Podstawowej nr 3 w Chodzieży odbyło się spotkanie trzecioklasistów z z prezesem zarządu MWiK Sp. zo.o. - panem Stanisławem Binieckim oraz panem Dariuszem Sałatą.

 

- Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Chodzieży przywiązują coraz większą wagę do edukacji ekologicznej, zwłaszcza najmłodszych pokoleń. W czasie 45- minutowego spotkania uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawostek na temat wody i ścieków. Prezentacja pokazała czym są ścieki, skąd się biorą, dlaczego i jak się je oczyszcza, jakie znaczenie ma oczyszczanie ścieków dla środowiska naturalnego i ochrony wód powierzchniowych oraz podziemnych. Uczniowie z kl.3a i 3b przygotowali na tą okazję krótką inscenizację w przebraniach „wody i ścieków". Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty - bidony ufundowane przez MWiK Sp. z o.o. w Chodzieży. Było to mądre i owocne spotkanie, które poszerzyło świadomość dzieci o ochronie środowiska za co serdecznie dziękujemy naszym gościom - relacjonuje Justyna Wiśniewska, wychowawaca jednej z klas trzecich.

 

To może Cię także zainteresować:
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy
12 tysięcy dla Amazonek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.pl | foto: chodziez.pl

Komentarze