Uczniowie SP 3 wyróżnieni w konkursie

10.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #wyróżnienie   #chodzież   

W czerwcu 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Chodzieży pisali "List do Taty", biorąc udział w konkursie ogłoszonym przez senatora RP Mieczysława Augustyna.

 

Uczestniczyło w nim trzystu uczniów ze szkół dawnego okręgu pilskiego. Chodzieską "trójkę" reprezentowało osiemnastu uczniów. Finał konkursu odbył się w Adiorium Maximum pilskiej PWSZ. Jak powiedział pan M. Augustyn w słowie wstępnym do finału: „Bardzo trudno było wybrać listy do nagród i wyróżnień, bo przedstawiały dziecięce, najbardziej skrywane uczucia.” Kiedy burmistrzowie i wójtowie podczas finału czytali nagrodzone listy, sami nie kryli wzruszenia. Widownia również roniła łzy, bo nie można przejść obojętnie wobec słów dziecka, które dziękuje ojcu za miłość… czy za doświadczenia niejednokrotnie przewyższające wytrzymałość dorosłego.

- Miło powiedzieć, że dwoje spośród uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży zostało zauważonych w trudnej i zanikającej sztuce epistolograficznej. Wyróżniona została Marta Żyła z klasy VIa, natomiast trzecie III miejsce zajął Jakub Gramowski z klasy Vb. Oprócz nagród za miejsca i wyróżnienia wszyscy uczestnicy po części finałowej konkursu uczestniczyli w projekcji filmu animowanego, który otrzymał w tym roku nominację do Oskara - „Nazywam się Cukinia” - informuje Mirosława Stube, polonistka z SP 3.

 

To może Cię także zainteresować:
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy
12 tysięcy dla Amazonek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.pl | foto: chodziez.pl

Komentarze