Uczniowie na wycieczce w gospodarstwie

05.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #wycieczka   #chodzież   

Z okazji Dnia Chłopca uczniowie klasy 3b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego.

 

Intencją wychowawczyni klasy było pokazanie swoim podopiecznym prawdziwego życia na wsi, ciężkiej pracy gospodarzy oraz tego skąd pochodzą produkty. Chłopcy wcielali się w rolę rolników, dziewczynki w rolę gospodyń, wszyscy podziwiali rolnicze maszyny, każdy uczeń zachwycony był możliwością obserwacji zwierząt żyjących w gospodarstwie.

- Dzieci miały też wyjątkową okazję zadać wszystkie pytania aż trzem pokoleniom gospodarzy! Najstarszemu – Panu Konradowi i jego żonie Krystynie, ich synowi – Piotrowi oraz wnukom – Damianowi i Dawidowi. Pod tak fachową opieką wizyta w gospodarstwie była, bardzo pouczająca, bezpieczna i miła. Uczniowie zatem mogli poznać źródło pochodzenia kiełbasy, osobiście zebrali ziemniaki, a także zobaczyli różne rodzaje zebranego latem zboża, z którego otrzymujemy mąkę oraz pasze dla zwierząt, czego sami doświadczyli. Integracja, życzenia dla chłopców przy wspaniale przygotowanym przez gospodarzy ognisku z pachnącym ciastem, kiełbasą i pieczonymi ziemniakami była wspaniałym podsumowaniem pełnego atrakcji i doświadczeń dnia za przygotowanie którego serdecznie Państwu Szudrowiczom dziękujemy. Takie spotkania to też wspaniała okazja do rozmowy na temat szanowania pracy innych osób, a szczególnie rolników i przekazywanych w ich domach wielu wartości i umiejętności z pokolenia na pokolenie – o wyprawie opowiada Małgorzata Jeśko-Doręgowska, wychowawczyni 3b.

 

To może Cię także zainteresować:
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy
12 tysięcy dla Amazonek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.pl | foto: chodziez.pl

Komentarze