Turniej Finałowy Halowych Mistrzostw OZPN

17.02.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piłka halowa   #chodzież   

W sobotę 11 lutego br. w hali Gimnazjum Miejskiego przy ul. Paderewskiego 13 w Chodzieży rozegrano Turniej Finałowy Halowych Mistrzostw OZPN w kategorii Juniora Starszego, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy - Polonii Chodzież. Z satysfakcją informujemy, że uczniowie klas sportowych o profilu piłka nożna ZSP im. H. Cegielskiego oraz Miejskiego Gimnazjum w Chodzieży zostali Mistrzami OZPN Piła.

 

- Drużyny rywalizowały podzielone na dwie grupy. W grupie A pierwsze miejsce zajął Sokół Damasławek wyprzedzając Koronę Stróżewo i Lubuszanina Trzcianka. Zabrakło drużyny Sparty Złotów. Natomiast w grupie B pierwsze miejsce zajęła Polonia Chodzież. W fazie finałowej rozegrano trójmecz o miejsca 5-7. Następnie na parkiet wybiegli półfinaliści. Sokół Damasławek zremisował 1:1 z GLKS Wysoka. O awansie do finału zadecydowały rzuty karne, które skuteczniej wykonywali zawodnicy z Wysokiej wygrywając 2:0. Drugi półfinał to derbowe starcie Korony Stróżewo z Polonią Chodzież. Gospodarze turnieju wygrali 1:0. Przed starciem finałowym o trzecie miejsce powalczyły Korona i Sokół. Z rywalizacji zwycięsko wyszedł zespół z Damasławka (1:0 przyp.). W finale naprzeciwko siebie stanęły Polonia i GLKS. Gospodarze pewnie zwyciężyli 7:1 zdobywając tym samym tytuł mistrzowski w kategorii juniora starszego - tłumaczy Bartosz Prusak, trener.

Nagrody dla drużyn i najlepszych zawodników wręczyli Prezes OZPN w Pile, Adam Luboński oraz Przewodniczący Wydziału Dyscypliny OZPN Piła, Piotr Hajduk.

 

Najlepszy strzelec: Filip Warnke (Polonia Chodzież ) 8 bramek

Najlepszy zawodnik: Bartosz Antosik ( Korona Stróżewo)

Najlepszy bramkarz: Rafał Pieścikowski (GLKS Wysoka)

 

Końcowa klasyfikacja:

1. Polonia Chodzież

2. GLKS Wysoka

3. Sokół Damasławek

4. Korona Stróżewo

4. Lubuszanin Trzcianka

6. Unia Wapno

7. GTS Orzeł Lipka

8. Sparta Złotów

 

To może Cię także zainteresować:
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy
12 tysięcy dla Amazonek

red. | źródło: chodziez.pl | foto: chodziez.pl

Komentarze