Tradycyjne Misterium Męki Pańskiej w Szamocinie

18.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#wielkanoc   #szamocin   

Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej rozpoczęło się przy jeziorze „Siekiera” przy ulicy Parkowej w Szamocinie w dniu 9 kwietnia (Niedziela Palmowa) 2017 roku ok. godz. 19:20.

 

Jak co roku było kilka zmian zarówno technicznych jak i przedstawione zostały nowe sceny z życia Jezusa. Była to scena „Kuszenie Jezusa na pustyni”. Jako szatan w tej scenie odegrał rolę pan Dariusz Kozicki wraz z swoim wężem Pytonem Tygrysim o długości 4 m. Jego rola na pewno utkwiła w pamięci widzów. Następnie odbyły się sceny na wodzie wraz z przejściem Jezusa do łodzi po wodzie przy efektach burzy, wiatru, gromów oraz dymów. Nie zabrakło wjazdu do Jerozolimy oraz scen takich jak: „Ostatnia wieczerza”, „Ogród Oliwny”, „Piłat” w posesji pani Bernadety Standowicz – Pesjonat „Akacjowy Dwór”. Scena „Biczowania” odbyła się na drodze, która prowadzi na stadion przy starym cmentarzu oraz scena „Ukrzyżowanie” na zakręcie na stadion miejski wśród drzew.

Organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin, Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie oraz Szamociński Ośrodek Kultury. Koordynatorem Misterium był Dariusz Rybarczyk- dyrektor SZOK.

W Misterium występowali sami amatorzy, członkowie Teatru 44 , Pogodnej Jesieni, Babiego Lata, samorządowcy, księża, dzieci i ich rodzice.

 

To może Cię także zainteresować:
Szamocin: Obchody 98 rocznicy wkroczenia Wojsk Polskich do Szamocina
Szamocin: 26 Finał WOŚP
Szamocin: Spektakl "Próba Generalna"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: szok-info.pl / Piotr Stromyło | foto: szok-info.pl

Komentarze