Tablice interaktywne - oknem na świat

06.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #margonin   

Szkoły podstawowe Margonin, Lipiny i Radwanki otrzymają nowoczesny sprzęt multimedialny: tablice interaktywne, projektory, głośniki, interaktywne monitory dotykowe w ramach programu Aktywna tablica. Wartość 3 projektów - 51 000 zł.

 

W lipca br. Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”. W roku 2017 na realizację programu przewidziana jest kwota 84 mln zł. W ramach programu w roku 2017 planuje się doposażenie w pomoce dydaktyczne do 5582 szkół.

Z terenu powiatu chodzieskiego do projektu zakwalifikowano 3 szkoły z gminy Margonin, 2 szkoły z gminy Budzyń oraz Stowarzyszenie Oświatowe - Dobra Szkoła z Rataj.

Założeniem programu jest nie tylko dostarczenie nowoczesnego sprzętu dydaktycznego. To przede wszystkim stworzenie warunków do zmiany w nauczaniu dla twórczych i aktywnych nauczycieli.Tablice podłączone zostaną do szybkiego internetu, dzięki czemu szkoły uzyskają dostęp do zasobów edukacyjnych z całego świata.

 

To może Cię także zainteresować:
Policjanci z Margonina odnaleźli i zwrócili wartościową zgubę
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: margonin.pl / UMiG Margonin

Komentarze