Szlak powstańczy w przygotowaniu

12.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#powstanie   #szlak powstańczy   #chodzież   

Przy okazji opracowywania aplikacji turystycznej powiatu chodzieskiego, narodził się pomysł przygotowania nowej ciekawostki - Szlaku Powstańczego. Trasa prowadzić będzie w większości ulicami Chodzieży, a punktami na niej będą miejsca związane z walkami o miasto podczas Powstania Wielkopolskiego.

 

Wicestarosta Mariusz Witczuk zorganizował w tym celu spotkanie z przedstawicielami lokalnych organizacji. Towarzystwo Miłośników Ziemi Chodzieskiej reprezentowali jego prezes Dariusz Sałata oraz Dorota Marciniak. Obecny był także prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego Marek Fifer. 

Wytyczono kilkanaście godnych uwagi punktów, w których rozegrały się ważne wydarzenia z udziałem powstańców. Należą do nich np. miejsce strącenia samolotu, dworzec kolejowy, czy pałacyk von Lutwitza. Miejsca są już wstępnie opisane i opatrzone dokumentacją fotograficzną. 


To może Cię także zainteresować:
Śmiertelny wypadek na DK-11 w Chodzieży
Pogadanka o cyberzagrożeniach
Nakaz opuszczenia mieszkania dla sprawcy przemocy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: Powiat Chodzieski

Komentarze