Szkoła w Oleśnicy doposażona w tablety

26.01.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #zdalne nauczanie   #laptop   #oleśnica   #chodzież   

W ostatnią środę 20 stycznia w zabytkowym obiekcie Szkoły Podstawowej w Oleśnicy miała miejsce skromna uroczystość. Na ręce dyrektor Joanny Maćkowiak przy udziale władz gminy, prezes spółki chodzieskich wodociągów przekazał 12 nowiutkich tabletów.

 

Choć od 18 stycznia klasy1 - 3 wznowiły edukację, do normalności jeszcze daleko. Tęsknota za szkolnym gwarem to zjawisko powszechne nie tylko wśród dzieci. Póki co, środowe wydarzenie również było związane było z edukacją. Na zaproszenie dyr. szkoły Joanny Maćkowiak w szkole stawiło się grono ważnych i sympatycznych gości, wśród nich wójt gminy Chodzież - Kamila Szejner, zastępca wójta Ewa Kubiś, przewodnicząca Rady Gminy Ewa Śliwińska oraz gość najbardziej oczekiwany - Stanisław Biniecki - prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji - główny pomysłodawca akcji.

I tak, szkole w Oleśnicy zostało przekazanych 12 sztuk 10-calowych tabletów marki Blackview, za które specjalne podziękowania wraz z symboliczną różą na ręce prezesa złożyła dyrektor, Joanna Maćkowiak. Wszystkie mają zainstalowany podstawowy pakiet programów użytecznych w procesie edukacji. Słów wdzięczności nie zabrakło także dla przewodniczącej rady Ewy Śliwińskiej oraz władz samorządowych.

- Pragnę złożyć serdeczne podziękowania za wsparcie naszej szkoły poprzez podarowanie sprzętu elektronicznego do celów dydaktycznych. Tablety bardzo się nam przydadzą i w tym trudnym czasie zostaną efektywnie wykorzystane do pracy zdalnej. Dodam jeszcze, że dzięki wsparciu firmy pana prezesa, każdy z naszych uczniów będzie dysponował indywidualnym tabletem - powiedziała dyrektor szkoły.

Miejskie spółka przekazała tablety gminie, jako organowi prowadzącemu pod koniec 2020 roku. Tym razem decyzją samorządowców sprzęt trafił do SP w Oleśnicy.

 

To może Cię także zainteresować:
Edukacja Lubasz zaprasza na wirtualny spacer po szkole
Śmiertelny wypadek na DK-11 w Chodzieży
Pogadanka o cyberzagrożeniach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: gminachodziez.pl

Komentarze