Szkoła Hipolita współpracuje z firmą Enea

13.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #współpraca   #chodzież   

W minioną środę w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży miało miejsce podpisanie umowy o współpracy patronackiej z firmą Enea. Dzięki niej uczniowie będą mogli brać udział w ciekawych praktykach i zdobywać doświadczenie, które przyda im się w przyszłej pracy zawodowej.

 

Z ramienia szkoły umowę podpisywali starosta Mirosław Juraszek i dyrektor Lucyna Sworowska, natomiast firmę reprezentowali Aneta Pelczarska - dyrektor departamentu zarządzania zasobami ludzkimi Enea S.A. oraz Zygmunt Wierzbicki - dyrektor rejonu dystrybucji Chodzież w spółce Enea Operator. 

Na spotkaniu obecny był także Piotr Przybyłowski - radny Rady Miejskiej w Chodzieży, pracownik Enea Operator i niegdysiejszy absolwent Zespołu Szkół. Był on jednym z inicjatorów nawiązania współpracy. 

Jak mówiła Aneta Pelczarska, Enea posiada kilkuletnią tradycję wspierania szkół branżowych i technicznych. W tym roku postanowiła zacieśnić kontakty z niektórymi placówkami - w tym właśnie z chodzieską „szkołą Hipolita”. Młodzież zyska dzięki temu nowe możliwości kształcenia, a kadra pedagogiczna - okazję do udziału w szkoleniach, dotyczących na przykład nowych technologii. Jednocześnie zaś spółka zapewni sobie ciągłość zatrudnienia, bo absolwenci po zakończeniu nauki będą mogli od razu podjąć w niej pracę.


To może Cię także zainteresować:
Warsztaty wielkanocne w Nietuszkowie
Inwestycje w komunikację
"Dwie z dróg" - wernisaż fotografii

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-chodzieski.pl | foto: powiat-chodzieski.pl

Komentarze