Szatnia na medal

08.07.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #szatnia   #remont   #szatnia na medal   #chodzież   

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Chodzieży wypięknieje jeszcze bardziej, a wszystko zostanie wykonane w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Remont szatni MOS w Chodzieży”. W wyniku przeprowadzonego przetargu, remont w zakresie szatni zewnętrznych świadczony jest przez firmę MASTER TP Sp. z o.o. z siedzibą w Strzelcach. Obecnie zakończenie prac zaplanowano na koniec wakacji.

 

Warto wspomnieć, że MOS jest placówką dla dzieci i młodzieży, z różnych powodów zagrożonych niedostosowaniem społecznym oraz wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki, wychowania i socjoterapii. Ośrodek zapewnia bogatą ofertę zajęć dydaktycznych, socjoterapeutycznych, profilaktyczno-wychowawczych, a także sportowych. W czasie roku szkolnego na stałe przebywa około 85-90 uczniów. Wychowankowie przebywają w ośrodku w dni zajęć dydaktycznych oraz soboty i niedziele. Zaplecze sportowe pozwala na aktywne spędzanie wolnego czasu po zajęciach oraz w dni wolne. Oprócz tego w ośrodku działa kółko sportowe, które pozwala na rywalizację wychowanków z uczniami z innych szkół. 

Do końca października 2019 roku MOS będzie miał dwie nowe szatnie. Jedna z nich znajduje się w szkole, druga natomiast jest wolnostojącym budynkiem. Remont ma sprawić, że obiekt stanie się nowocześniejszy. W szatniach obejmie m. in. roboty rozbiórkowe oraz instalacyjne. Zostaną skute tynki i położone na nowo. Ściany wewnętrzne zostaną odmalowane oraz zostaną położone płytki i wymienione drzwi. Pierwsza szatnia wymaga generalnego remontu – wymiany płytek podłogowych, wykonania wentylacji w ścianach zewnętrznych budynku, pomalowania ścian oraz wymiany wszystkich drzwi. Druga natomiast musi mieć ocieplone ściany zewnętrzne i dach, a także potrzebna jest budowa wewnętrznej instalacji. Ponadto obie szatnie zostaną wyposażone w tablice informacyjne. 

Inwestycja zapewni swobodny dostęp do infrastruktury sportowej, a samo uprawianie sportu stanie się bardziej przyjazne, atrakcyjne i przyjemne. Co ważniejsze, pozwoli to na wzrost liczby uczestników dodatkowych zajęć sportowych na terenie MOSu. 

Całkowity koszt zadania szacowany jest na kwotę 169 884,75 zł. Połowa kosztów realizowana jest ze środków Starostwa Powiatowego w Chodzieży, a druga część ze środków Urzędu Marszałkowskiego.


To może Cię także zainteresować:
Śmiertelny wypadek na DK-11 w Chodzieży
Pogadanka o cyberzagrożeniach
Szlak powstańczy w przygotowaniu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-chodzieski.pl | foto: powiat-chodzieski.pl

Komentarze