Szatnia na medal w MOS

05.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szatnia   #inwestycja   #remont   #chodzież   

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Chodzieży wypięknieje jeszcze bardziej. Jeszcze w tym roku, w ramach programu „Szatnia na medal”, w placówce całkowicie wyremontowane zostaną dwa takie pomieszczenia.

 

Nowe szatnie mają sprawić, że obiekt stanie się nowocześniejszy, dostęp do infrastruktury sportowej bardziej przyjazny, a samo uprawiania sportu atrakcyjne i przyjemne. Ponadto pozwoli na wzrost liczby uczestników dodatkowych zajęć sportowych na terenie MOSu. 

MOS jest placówką dla dzieci i młodzieży, z różnych powodów zagrożonych niedostosowaniem społecznym oraz wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki, wychowania i socjoterapii. Ośrodek zapewnia bogatą ofertę zajęć dydaktycznych, socjoterapeutycznych, profilaktyczno-wychowawczych, a także sportowych. W czasie roku szkolnego na stałe przebywa około 85-90 uczniów. Wychowankowie przebywają w ośrodku w dni zajęć dydaktycznych oraz soboty i niedziele. Zaplecze sportowe pozwala na aktywne spędzanie wolnego czasu po zajęciach oraz w dni wolne. Oprócz tego w ośrodku działa kółko sportowe, które pozwala na rywalizację wychowanków z uczniami z innych szkół. 

Do końca października 2019 roku MOS będzie miał dwie nowe szatnie. Jedna z nich znajduje się w szkole, druga natomiast jest wolnostojącym budynkiem. Pierwsza wymaga generalnego remontu – wymiany płytek podłogowych, wykonania wentylacji w ścianach zewnętrznych budynku, pomalowania ścian oraz wymiany wszystkich drzwi. Druga natomiast musi mieć ocieplone ściany zewnętrzne i dach, a także potrzebna jest budowa wewnętrznej instalacji. W tej szatni ponadto zostaną skute tynki i położone na nowo. Ściany wewnętrzne zostaną odmalowane, położone będą płytki oraz wymienione drzwi. Obie szatnie zostaną wyposażone w tablice informacyjne. 

Całkowity koszt zadania szacowany jest na 179 846,30 zł. Połowa kosztów realizowana jest ze środków Starostwa Powiatowe w Chodzieży, a druga część ze środków Urzędu Marszałkowskiego.


To może Cię także zainteresować:
Powiatowy Dzień Strażaka w Chodzieży
Duże utrudnienia w ruchu w Chodzieży
Kilkanaście tysięcy dla uczniów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-chodzieski.pl | foto: powiat-chodzieski.pl

Komentarze