Świąteczna kartka dla seniora

22.12.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#święta   #życzenia   #senior   #zacharzyn   #chodzież   

Z ciekawym pomysłem wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Zacharzynie. Z pewnością bożonarodzeniowe pozdrowienia przekazane na świątecznych kartkach przyniosą adresatom wiele otuchy i radości.

 

Czas pandemii to dla wszystkich okres nowych wyzwań. Paradoksalnie wyzwala nową energię do działania, a izolacja, która z jednej strony ogranicza człowieka, z drugiej przynosi nowe pomysły. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zacharzynie rok w rok, w okresie Bożego Narodzenia przygotowywali Jasełka, które prezentowali seniorom z Domu Pomocy Społecznej w Chodzieży. Niestety, konieczność zachowania ostrożności i dystansu uniemożliwiły w tym roku kultywowanie tej tradycji. W zacharzyńskiej SP wpadli na inny pomysł. Szkolne Koło Wolontariatu z Panią Martą Stragą na czele we współpracy z Samorządem Uczniowskim wraz z opiekunem Tomaszem Śródą postanowiło zorganizować akcję pisania świątecznych kartek adresowanych do starszych i samotnych osób. Przy okazji przypomniano dzieciom zapomniany już nieco zwyczaj pisania papierowych życzeń i wysyłania ich bliskim w okresie Świąt. Przygotowały one i własnoręcznie wypisały mnóstwo kartek dla seniorów, które wraz z drobnymi upominkami w postaci pierników zostaną przekazane mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Chodzieży. 

Aktywność dzieci i rodziców z Zacharzyna jest powszechnie znana w okolicy, jednak akcja, w której młodość spotyka się ze starością wzrusza szczególnie. Dobre słowa zawarte w świątecznych życzeniach są dziś na wagę złota.


To może Cię także zainteresować:
Nowi nauczyciele mianowani
Nowe ubrania specjalne dla chodzieskich strażaków
Cześć Powstańcom!

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: gminachodziez.pl

Komentarze