Sukcesy sportowe Delfinka

07.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #pływanie   #chodzież   

W dniach 14-15 października br. w Toruniu odbyła się IV Runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, w której wzięło udział 34 zawodników UKS Delfinek SP1 Chodzież. Wśród najlepszych polskich klubów nasi młodzi pływacy spisali się po raz kolejny bardzo dobrze, zdobywając 60 medali, z czego 23 złote, 22 srebrne i 15 brązowych.

 

Już w pierwszej konkurencji zawodów na dystansie 25 m pod wodą w kategorii D chłopców Oskar Kasprowicz poprawił własny rekord Polski o 0,04s pewnie wygrywając, drugie miejsce natomiast zajął Filip Wiśniewski. Wśród dziewcząt w kat. D Inez Jesiołowska zajęła I miejsce, a na trzeciej pozycji przypłynęła Laura Skóra. W kat. E chłopców Aleksander Sporysz zajął wysokie II miejsce. Na dystansie dwa razy dłuższym na 50 m pod wodą w kat. C dziewcząt Natalia Bartczak była pierwsza, a w kategorii seniorek Kinga Małachowska uplasowała się na I miejscu, a tuż za nią przypłynęła Julia Małachowska. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny był Filip Nowak, który pewnie wygrał rywalizację, w kategorii B Kacper Wiśniewski przypłynął na drugiej pozycji. W kolejnej konkurencji na dystansie 50 m Bi-fins wśród dziewcząt kat. C pierwsze miejsce zajęła Sylwana Piechocka, tuż za nią uplasowała się Marta Humerczyk, w kat. B dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Julia Nowak, a w seniorkach drugie miejsce zajęła Julia Małachowska. Wśród chłopców najmłodszej kategorii wiekowej na drugim miejscu przypłynął Sergiusz Szymkowiak, podobnie jak Oskar Kasprowicz w kat. D, w kategorii C Adam Sałata zajął drugie miejsce, w kategorii najstarszych juniorów trzeci był Kacper Wiśniewski, a wśród seniorów Filip Nowak uplasował się na drugiej pozycji. Na kolejnym dystansie 200 m po powierzchni w kat. C chłopców Oliwier Jesiołowski był drugi, a wśród dziewcząt kat. D jego siostra Inez zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając klubową koleżankę Weronikę Wolniewicz, która zajęła II miejsce. W kat. C dziewcząt Natalia Bartczak była pierwsza. W kolejnej konkurencji na dystansie 100 m bi-fins w kat. C dziewcząt całe podium zdominowały zawodniczki Delfinka: Sylwana Piechocka była pierwsza, Marta Humerczyk druga, a Maja Czarnolewska trzecia. W seniorkach trzecia była Kinga Małachowska. Wśród chłopców w kat. C Adam Sałata był drugi, w kat. D Radosław Grabowski był trzeci, a w kat. E Aleksander Sporysz był drugi, a Sergiusz Szymkowiak był trzeci. Na najdłuższym dystansie zawodów na 800 m pp wśród dziewcząt kat. D Weronika Wolniewicz zajęła pierwsze miejsce, a druga przypłynęła Maria Dreger, w kat. B dziewcząt Julia Nowak była bezkonkurencyjna, podobnie jak Kamil Pietras w kat. D. W ostatniej konkurencji pierwszego dnia zawodów na dystansie 4x50 m po powierzchni sztafet mikstowych o Puchar Prezesa Firmy WaterWorld nasze sztafety zarówno w kategorii młodzieżowej jak i w OPEN zdobyły pierwsze miejsca, w składzie juniorskiej sztafety płynęli: Aleksander Sporysz, Inez Jesiołowska, Oskar Kasprowicz, Anita Jankowska, a w sztafecie OPEN Chodzież reprezentowali: Kinga Małachowska, Filip Nowak, Julia Małachowska, Kacper Wiśniewski.

W pierwszej konkurencji niedzielnego bloku. Na dystansie 50 m po powierzchni wśród seniorek pierwsze miejsce zajęła Kinga Małachowska, a na drugiej pozycji uplasowała się Julia Małachowska, w kat. C prawdziwy popis umiejętności pokazały Natalia Bartczak, Sylwana Piechocka i Maja Czarnolewska, które zajęły wszystkie trzy miejsca na podium. W kat. D bezkonkurencyjna była Inez Jesiołowska, podobnie jak jej kolega wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej Oskar Kasprowicz, którzy wygrali rywalizację z dużą przewagą. W kat. C chłopców, na 50 m pp Adam Sałata, a trzeci przypłynął Oliwier Jesiołowski, wśród najstarszych juniorów Kacper Wiśniewski był drugi, a w seniorach pierwsze miejsce zajął Filip Nowak. W konkurencji 400 m pp w kat. E dziewcząt Aleksandra Bukowińska zajęła trzecie miejsce, Kamil Pietras w kat. D był drugi podobnie jak Weronika Wolniewicz wśród dziewcząt, a trzecia była Maria Dreger. Wśród najstarszych juniorek Julia Nowak zdobyła złoty medal. W ostatniej konkurencji indywidualnej zawodów na 200 m Bi-fins w kat. D dziewcząt Laura Skóra była druga, w kat. C dziewcząt Sylwana Piechocka zajęła pierwsze miejsce, a Marta Humerczyk drugie. W kat. B dziewcząt Julia Nowak była druga, a w kat. seniorek Anna Czarnolewska zajęła trzecią lokatę.

W konkurencjach sztafetowych na 4x50 m BF wśród juniorów nasi chłopcy zajęli pierwsze miejsce płynąc w składzie Sergiusz Szymkowiak, Aleksander Sporysz, Filip Wiśniewski , Oskar Kasprowicz, natomiast dziewczęta w składzie (Inez Jesiołowska, Anita Jankowska, Laura Skóra i Olga Strzępka zajęły drugą pozycję. W sztafetach seniorskich nasze reprezentacje nie dały szans rywalom pewnie sięgając po złote krążki, a płynęły w składach: Filip Nowak, Adam Sałata, Adrian Małachowski, Kacper Wiśniewski; Julia Małachowska, Julia Nowak, Sylwana Piechocka i Kinga Małachowska.

W klasyfikacji generalnej klubów UKS Delfinek SP1 Chodzież uplasował się na pierwszej pozycji, po raz kolejny z rzędu i pewnie prowadzi w Pucharze Polski. Finał odbędzie się już za miesiąc w Jastrzębiu Zdroju. W imieniu zawodników i Klubu dziękuję rodzicom Aleksandrze Strzępce oraz Agnieszce Gembiak za przygotowanie ciepłego posiłku dla wszystkich zawodników, sponsorowi za owoce, a firmie EURO-TOM za bezpieczny i komfortowy transport na zawody.

 

To może Cię także zainteresować:
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy
12 tysięcy dla Amazonek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.pl / Bartosz Smaruj Trener UKS Delfinek | foto: chodziez.pl

Komentarze