Sukcesy Delfinka na zawodach w Berlinie

11.12.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #pływanie   #chodzież   

W sobotę 2 grudnia br. w Berlinie odbył się II Finswimming BECO Cup zorganizowany przez TSC Berliner. W zawodach udział wzięło prawie 200 zawodników z 5 krajów, w tym 24 pływaków w płetwach z UKS Delfinek Chodzież.

 

Najlepiej z naszych reprezentantów pływali: Oskar Kasprowicz, Inez Jesiołowska i Sergiusz Szymkowiak – zdobyli po trzy złote medale. Dwa złote medale zdobył Kamil Pietras, a Adam Sałata jeden złoty i dwa srebrne medale. Sylwana Piechocka zdobyła dwa złote i jeden srebrny medal w kat. C, Julia Nowak wśród najstarszych juniorek zdobyła złoty medal na 200 m bf i dwa srebrne medale. Natalia Bartczak w kat. C zdobyła złoty medal na 100 m pp, na 50 m pp srebrny, a na 200 m pp medal brązowy, w tej samej kategorii wiekowej Marta Humerczyk zdobyła dwa medale srebrne i jeden medal brązowy. W kategorii D dziewcząt Weronika Wolniewicz zdobyła srebrny medal na 800 m pp i dwa brązowe medale na 200 i 400 m pp. Olga Strzępka zdobyła dwa złote medale na 50 i 100 m bf w najmłodszej kategorii wiekowej dziewcząt, a w kat. D Anna Sałata na dystansie 50 m bf zdobyła złoty medal, wśród chłopców Filip Wiśniewski zdobył brąz na 50 m pp, a na 50 m bf srebrny medal. W tej samej kategorii wiekowej Radosław Grabowski zdobył złoty medal na 100 m pp, a Aleksander Sporysz wśród najmłodszych chłopców zdobył dwa złote medale na 50 i 100 m bf, a na 200 m bf przypłynął drugi. W kat. C dziewcząt kolejna nasza reprezentantka Maja Czarnolewska na 50 m pod wodą zdobyła brązowy medal, natomiast Maria Dreger wywalczyła brąz na 800 m pp. Anita Jankowska zdobyła złoty medal, a Natalia Gembiak brązowy w konkurencji 50 m bi-fins. W niedzielę zawodnicy odwiedzili Tropical Island, w nagrodę za kolejny wspaniały i pełen sukcesów rok. Podziękowania dla trenera Maciej Jęsiek i instruktora Marek Kasperczak za niezbędną pomoc w realizacji wyjazdu na zawody.

 

To może Cię także zainteresować:
Powiatowy Dzień Strażaka w Chodzieży
Duże utrudnienia w ruchu w Chodzieży
Otwarcie boiska sportowego w Sokołowie Budzyńskim

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.pl / Bartosz Smaruj, trener UKS Delfinek | foto: chodziez.pl

Komentarze