Strażacy na 5. Chodzieskim Pikniku Naukowym

21.09.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #piknik   #nauka   #wiedza   #edukacja   #chodziez   

W niedzielę 15 września 2019 roku, na terenach MOSiR przy jeziorze Miejskim w Chodzieży, odbyła się piąta edycja Chodzieskiego Pikniku Naukowego pod hasłem „FALE”. W imprezie uczestniczyli również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chodzieży oraz kilkadziesiąt innych służb, instytucji oraz organizacji.

 

Impreza skierowana była do całych rodzin, ale najwięcej atrakcji czekało dzieci i młodzież, które mogły m.in.: wykonać ciekawe eksperymenty, obejrzeć sprzęt ratowniczo-gaśniczy, zobaczyć jak wznosi się w powietrze balon stratosferyczny czy wziąć udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy. 

Komenda Powiatowa PSP w Chodzieży, zorganizowała stoisko informacyjno-edukacyjne w ramach ogólnopolskich akcji edukacyjno-informacyjnych „Kręci mnie bezpieczeństwo”, „Kręci mnie bezpieczeństwo - nad wodą” oraz „Czad i ogień – obudź czujność”. Odwiedzając stoisko strażackie można było m.in. dowiedzieć się jakie zagrożenia niesie ze sobą tzw. „cichy zabójca”, czyli tlenek węgla potocznie zwany czadem oraz sposobami zabezpieczania się przed tym zagrożeniem. Ponadto przewodnim tematem były porady związane z przyrodą i zwierzętami, m.in. bezpieczne zachowywanie się przy owadach błonkoskrzydłych, agresywnych zwierzętach, w czasie burz i porywistych wiatrów, podczas wypoczynku nad wodą czy zasady postępowania w przypadku zagubienia się w lesie. Największym zainteresowaniem cieszył się mobilny symulator zagrożeń pożarowych i ekologicznych w przestrzeni prywatnej. Symulator pozwala na zademonstrowanie zagrożeń jakie mogą spotkać nas w poszczególnych pomieszczeniach domu lub w mieszkaniu. 

W trakcie pikniku naukowego można było wylosować ciekawe nagrody, w tym m.in. jednodniową specjalną wycieczkę do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży.To może Cię także zainteresować:
Strażacy z JRG w Chodzieży otrzymali nowy samochód
Pożar sadzy w Chodzieży
Silny wiatr przyczyna licznych interwencji straży pożarnej

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.psp.wlkp.pl | Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz.

Komentarze