Sprawca kradzieży paliwa zatrzymany

04.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kradzież   #paliwo   #powiat chodzieski   #budzyń   

Chodziescy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który od stycznia do czerwca na terenie powiatu chodzieskiego dokonywał kradzieży paliwa z ciągników rolniczych. Łącznie 48-latek ukradł 3000 litrów oleju napędowego o wartości 12 000 złotych.

 

Policjanci od dłuższego czasu pracowali nad sprawą, jakby mogło się wydawać, drobnych kradzieży paliwa z ciągników rolniczych. Jednak z biegiem czasu poszczególne elementy zaczęły układać się w całość i okazało się, że procederem kradzieży zajmuje się jedna osoba. Gdy kryminalni ustalili tożsamość złodzieja, postanowili działać. W połowie lipca w jednej z miejscowości na terenie gminy Budzyń zastawili pułapkę. W trakcie obserwacji jednej z posesji zauważyli zamaskowanego mężczyznę, który przystąpił do swojego przestępczego procederu. Podszedł do jednego z ciągników rolniczych i zaczął przepompowywać paliwo ze zbiornika do plastikowego pojemnika. Widząc całą sytuację, policjanci postanowili zatrzymać sprawcę, jednak ten zorientował się i rzucił ucieczki, która jednak nie trwała długo i po kilkudziesięciu metrach funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę.

Jak się okazało 48-latek kilkanaście razy w miesiącu dokonywał kradzieży około 40 litrów oleju napędowego z ciągników rolniczych na terenie powiatu chodzieskiego. I tak kanister po kanistrze mężczyzna ukradł 3000 litrów paliwa o łącznej wartości 12 000 złotych.

Teraz sprawca stanie przed sądem. Grozi mu kilka lat więzienia.

 

To może Cię także zainteresować:
Policjanci z Margonina odnaleźli i zwrócili wartościową zgubę
Cudem wyszedł bez szwanku
Projekt "Bezpieczna Kobieta" zakończony

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: chodziez.policja.gov.pl

Komentarze