Spod samiuśkich Tater…

19.01.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kaplica   #muzyka   #kolęda   #milcz   #chodzież   

W święto Trzech Króli, 6 stycznia mszę w kaplicy w Milczu uatrakcyjniła podhalańska kapela Zospa (zaspa). Nieczęsto się zdarza, by do tak niedużej miejscowości jak Milcz zawitali goście z południowego krańca Polski. Nic dziwnego, że na mszę do kameralnej kaplicy ściągnęli miłośnicy góralskiego kolędowania z terenu całej gminy. Jak się okazało jest ich całkiem sporo. Wśród nich nie zabrakło wójta gminy Chodzież Kamili Szejner oraz przewodniczącej Rady Gminy Ewy Śliwińskiej.

 

Nie od dziś wiadomo, że mieszkańcy Podhala lubią wspólne muzykowanie, a zespołów i kapel tam większa obfitość niż w innych rejonach Polski. Na dodatek talenty wśród górali Pan Bóg rozdzielić musiał wyjątkowo hojnie. Można się o tym było przekonać podczas odprawionej w święto Trzech Króli mszy, która dzięki udziałowi zespołu Zospa zyskała wyjątkową aurę. Goście z Podhala umiejętnie (zapewne nie pierwszy raz), włączyli się w celebrę prowadzonej przez ks. Piotra wikariusza Parafii Nawiedzenia NMP w Chodzieży, podkreślając radosny i podniosły charakter poniedziałkowego święta. 

Uskrzydleni aplauzem po zakończeniu nabożeństwa goście wystąpili z dodatkowym mini koncertem prezentując swoje możliwości w kolędowym (i nie tylko), repertuarze z Podhala. Wierni podziękowali sympatycznym gościom, żywiołowymi brawami. Niektórzy skorzystali nawet z szansy zrobienia wspólnych zdjęć. Dodajmy, że jeszcze tego samego dnia wieczorem zespół Zospa wystąpił w kościele parafialnym p. w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.


To może Cię także zainteresować:
Wypadek w Chodzieży
Wandale z zarzutami
W kontakcie z wojewodą

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: gminachodziez.pl / k | foto: gminachodziez.pl

Komentarze