Śmiertelny wypadek na trasie K-11

15.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #policja   #wypadek   #auto   #tragedia   #budzyń   

W dniu 14 lutego 2019 roku po godzinie 13:00 służby ratownicze otrzymały informację o wypadku drogowym na trasie krajowej nr 11 na wysokości miejscowości Podstolice – z informacji tej wynikało, że w zderzyły się trzy pojazdy (samochód ciężarowy oraz dwa samochody osobowe), są dwie osoby poszkodowane i jedna osoba jest „zakleszczona”.

 

Z uwagi na charakter zgłoszenia zadysponowano zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji oraz ambulanse Państwowego Ratownictwa Medycznego. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia wszystkich służb w jednym czasie stwierdzono, że na środku skrzyżowania stoi z rozbitym tyłem samochód osobowy, w środku znajduje się dwóch mężczyzn. Drugi uczestniczący w zdarzeniu samochód osobowy z uszkodzonym lewym przodem stoi na poboczu drogi - kierująca znajduje się wewnątrz pojazdu. Samochód ciężarowy z uszkodzonym przednim zderzakiem stoi na prawym pasie drogi K11 (kierujący poza pojazdem, bez widocznych obrażeń). Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz ewakuacji kierujących pojazdami. Działania medyczne prowadzone były przez Państwowe Ratownictwo Medyczne – lekarz stwierdził zgon pasażera samochodu osobowego oraz zakwalifikował kierujących pojazdami osobowymi do hospitalizacji. Z uwagi, że świadkiem zdarzenia była żona zmarłego mężczyzny (jechała samochodem, który nie uczestniczył w zdarzeniu) ambulans Państwowego Ratownictwa Medycznego przetransportował kobietę na obserwację do szpitala z uwagi na zły stan psycho-fizyczny związany ze zdarzeniem. 

Dalsze działania straży pożarnej polegały na posypaniu sorbentem płynów eksploatacyjnych, które wyciekły na jezdnie. Na miejsce przybył Prokurator, na którego polecenie wykonano dostęp za pomocą sprzętu hydraulicznego do ofiary wypadku. Podczas działań droga krajowa nr 11 była całkowicie zablokowana - Policja zorganizowała objazdy. 

W działaniach trwających 3 godziny brało udział 7 zastępów z JRG PSP w Chodzieży, OSP KSRG Budzyń, OSP Podstolice (łącznie 17 strażaków), Policja, Prokurator oraz Państwowe Ratownictwo Medyczne.


To może Cię także zainteresować:
Zderzenie trzech samochodów osobowych
Duży pożar traw i zarośli nad Notecią
Pijany holował pijanego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.psp.wlkp.pl | Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz.

Komentarze