Śmiertelny wypadek na DK-11 w Chodzieży

19.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #wypadek   #auto   #tragedia   #chodzież   

Zastępy straży pożarnej z JRG w Chodzieży, wracając z pożaru drogą krajową nr 11 około godz. 13:53, w Chodzieży na wysokości krzyżowania ulic Ceramicznej i Buszczaka, byli świadkami zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym.

 

Natychmiast przystąpili działań ratowniczych. Samochód ciężarowy uderzył w bariery ochronne. Kierującemu nim mężczyźnie nic się nie stało. Samochód osobowy w wyniku zderzenia wypadł z drogi i zatrzymał się na dachu, na ul. Ceramicznej. Kierujący nim mężczyzna pozostał w nim uwieziony. Ratownicy po przeprowadzeniu badania urazowego odstąpili od dalszych czynności ratowniczych, ze względu na brak parametrów życiowych i skale odniesionych obrażeń. Przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego, również odstąpił od działań ratunkowych, z tych samych względów co strażacy.

W międzyczasie schładzano dymiącą się komorę silnika.

Droga przez kilka godzin była całkowicie nieprzejezdna. Policja zorganizowała objazd. Po zakończeniu czynności prokuratorskich, wykonano dostęp za pomocą specjalistycznych narzędzi hydraulicznych do ofiary wypadku. Przybyła na miejsce zdarzenia pomoc drogowa wyciągnęła uszkodzony samochód ciężarowy, który wbił się w bariery ochronne drogowe. Uszkodzone pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową, a ruch na drodze całkowicie udrożniony.

Działania straży pożarnej trwały do 22:00.

 

 

To może Cię także zainteresować:
Operacyjne rozpoznanie miejsc zagrożonych podtopieniami
Pożar silosu z trocinami w Szamocinie
Ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno-lodowego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Chodzieży / Opracowanie: mł. kpt. Artur Binkowski. Zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz

Komentarze