Śmierć w pożarze

19.11.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #tragedia   #budzyń   

18 listopada 2020 roku kilka minut po godzinie czwartej rano Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, otrzymał zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Nowa Wieś Wyszyńska. Zgłaszający przekazał, że prawdopodobnie w środku budynku może być jedna osoba.

 

Dyżurny SK natychmiast zadysponował zastępy gaśnicze i drabinę mechaniczną z terenu powiatu chodzieskiego. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że budynek jednorodzinny jednokondygnacyjny jest cały objęty pożarem, a z większości okien i drzwi wydobywają się słupy ognia. Z relacji sąsiada uzyskano informację, że w środku prawdopodobnie przebywa jedna osoba. 

Działania w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu na palący się budynek. Strażacy w pełnym zabezpieczeniu przedostali się do pomieszczenia, w którym mogła znajdować się potencjalna osoba. Pomieszczenie to zostało przeszukane - nie znaleziono nikogo. Z uwagi na wysoką temperaturę oraz niestabilną konstrukcję dachu wycofano strażaków ze środka budynku i prowadzono działania z zewnątrz. Podano kolejne prądy wody gaśniczej na płonący budynek. 

W trakcie działań wyniesiono z budynku jedną butlę propan-butan 11 kg i poddano ją procesowi schłodzenia, sprawdzając jej temperaturę kamerą termowizyjną. Po stłumieniu pożaru przystąpiono do dogaszania pożaru oraz prac rozbiórkowych spalonej i nadpalonej niestabilnej konstrukcji dachowej, niestabilnych ścian i stropów. 

Kilka minut po godzinie dziesiątej odnaleziono ofiarę pożaru – mężczyznę, mieszkańca spalonego budynku. 

Na miejsce przybyła Policja, Prokurator, Pogotowie Energetyczne oraz Wójt Gminy Budzyń. 

W wyniku pożaru spaleniu uległ cały budynek jednorodzinny wraz z wyposażeniem. 

W działaniach trwających osiem i pół godziny wzięło udział 9 jednostek ochrony przeciwpożarowej z KP i JRG PSP w Chodzieży, OSP KSRG Wyszyny, OSP KSRG Budzyń, OSP KSRG Stróżewo (27 strażaków).


To może Cię także zainteresować:
Nowe ubrania specjalne dla chodzieskich strażaków
Zakup nowego sprzętu dla KPPSP w Chodzieży
Wypadek dwóch TIR-ów w Budzyniu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Chodzieży / Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz. Zdjęcia: asp. sztab. Dominik Gapiński, asp. Bartłomiej Braszak.

Komentarze