Śmierć mężczyzny na torach

19.08.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #policja   #wypadek   #tragedia   #tory   #pociąg   #budzyń   

17 sierpnia 2020 r. po godzinie dwudziestej pierwszej do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży wpłynęło zgłoszenie o śmiertelnym potrąceniu mężczyzny przez pociąg pośpieszny w okolicach Sokołowa Budzyńskiego.

 

Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG w Chodzieży oraz OSP w KSRG z Budzynia i OSP Sokołowo Budzyńskie. 

Na miejscu ratownicy zastali skład pociągu (relacji Ustka – Poznań) stojący w polu, a na przodzie lokomotywy znaleziono ciało mężczyzny w średnim wieku. 

Ruch na linii kolejowej Piła – Poznań na czas prowadzonych działań był zablokowany. 

Strażacy przeszli cały skład sprawdzając stan psychofizyczny podróżujących – nikt nie wymagał pierwszej pomocy, a następnie oświetlili teren akcji na czas prowadzonych działań dochodzeniowych przez przybyłych policjantów i Prokuratora. 

Wobec podróżujących zastosowano zastępczy środek transportu w postaci autobusów rejsowych zorganizowanych przez przewoźnika kolejowego. Po podstawieniu komunikacji zastępczej ratownicy pomogli pasażerom w przejściu z pociągu do autobusów. 

W działaniach trwających ponad 4 godziny brało udział 5 zastępów straży pożarnej (19 strażaków). 

Przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśnia Policja, pod nadzorem Prokuratora.


To może Cię także zainteresować:
Wypadek na drodze wojewódzkiej
Zderzenie na skrzyżowaniu
Potrącenie na torach w Chodzieży

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Chodzieży / Opracowanie i zdjęcia: kpt. Maciej Nowak.

Komentarze