Sezonowe pożary – sadza w kominie

15.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #komin   #sadza   #chodzież   

Od początku sezonu grzewczego już kilkanaście razy strażacy gasili pożary sadzy w kominie.

 

Pożar sadzy w kominie może spowodować pęknięcie komina i przeniesienie się ognia do wnętrza pomieszczenia. Wylatujące w czasie takiego pożaru iskry i płaty palącej się sadzy mogą być przyczyną pożaru sąsiednich budynków i materiałów palnych znajdujących się w pobliżu. 

W dniu 14 marca aż dwukrotnie gaszono sadzę w kominie: w Lipinach oraz w Chodzieży na ul. Garncarskiej. W drugim zdarzeniu mieszkańcy kamienicy musieli opuścić swoje mieszkania gdyż uszkodzeniu uległa drewniana klatka schodowa. Na szczęście w obu zdarzeniach nikt nie ucierpiał. 

Aby zapobiec tego typu zdarzeniom należy pamiętać o dwóch podstawowych zasadach: wolno spalać w piecach wyłącznie te materiały, do których palenisko jest przystosowane oraz należy systematycznie oczyszczać przewody dymowe i spalinowe. 

Co zrobić gdy już dojdzie do pożaru? Jak uniknąć zagrożenia? Przeczytaj w materiale: linkTo może Cię także zainteresować:
Warsztaty wielkanocne w Nietuszkowie
Inwestycje w komunikację
"Dwie z dróg" - wernisaż fotografii

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.psp.wlkp.pl | Opracowanie: asp. Artur Binkowski Zdjęcia: asp. sztab. Paweł Felski

Komentarze