"Sen o Niepodległej" koncert pieśni patriotycznych

27.11.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #koncert   #niepodległość   #margonin   

W niedzielę 25 listopada 2018 roku wysłuchaliśmy koncertu pieśni patriotycznych “Sen o Niepodległej”. Było to ostatnie wydarzenie realizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Margoninie w ramach projektu “100 lat niepodległej Polski”, dofinansowanego przez Fundację PZU.

 

Pieśni patriotyczne wykonywali: pomysłodawca, scenarzysta, i reżyser koncertu "Sen o niepodległej" a także narrator, recytator i artysta śpiewak – bas Dariusz Wójcik, Anna Kinga Osior – sopran, Jacek Szymański – tenor oraz zespół towarzyszący: Tomasz Kaczor – skrzypce, Michał Kaleta – fortepian, Andrzej Wojciechowski – klarnet. Była to swoista muzyczna "ilustracja" walki Polaków o niepodległość Rzeczypospolitej, w której prezentowane były pieśni śpiewane niegdyś w polskich domach, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych, które z biegiem lat nobilitowane były do rangi pieśni narodowych i ojczystych. Wybrane i zaprezentowane przez artystów pieśni dotyczyły zmagań orężnych, żołnierskiego rzemiosła, a daty ich powstania wytyczały kolejne etapy zrywów narodowościowych. 

- Dziękuję wszystkim za udział w tym wydarzeniu, jak i w poprzednich, za wspólne uczczenie Jubileuszu 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - podsumowuje Ewa Zamiara MGBP Margonin.


To może Cię także zainteresować:
Nowy samochód ratowniczo- gaśniczy dla OSP Margonin
Pożar domu jednorodzinnego w Radwankach
Pożar składowiska odpadów – ćwiczenia w Sułaszewie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: margonin.pl / Ewa Zamiara MGBP Margonin

Komentarze