Rogale marcińskie upieczone

07.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #warsztaty   #cukiernia   #chodzież   

Uczniowie klasy 3b Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży wzięli udział w warsztatach piekarniczych w Cukierni Państwa Piotrowskich. Okazją do wypieków było zbliżające się święto Świętego Marcina.

 

- Aby wnikliwie poznać ich historię oraz procedurę wypiekania – uczniowie klasy 3b wybrali się do miejscowej cukierni/piekarni, w której uściskiem dłoni powitał wszystkich sam mistrz – pan Marek. Na warsztaty piekarnicze zaprosiła nas już w progach pani Ewa, która opowiedziała uczniom o tradycji rogalika oraz zadbała o dekoracje wypieków i pyszny, pięknie przygotowany słodki poczęstunek. Dzieci poznały też składniki do pieczenia przysmaku oraz przepis na pyszny lukier. Pan Marek w tym czasie zdradzał tajemnice wyrabiania ciasta i uczył uczniów formowania rogali. Trzecioklasiści poznali ogromne maszyny pomocne w pracy piekarza. Każdy miał możliwość uformować i ozdobić rogala. Wypieki były wyśmienite! Taka praktyczna lekcja, a zwłaszcza jej zapachy skłoniły niejednego ucznia do deklaracji zostania cukiernikiem. Rozmawialiśmy również o pracy piekarza i tradycjach związanych z szacunkiem do chleba. To była ważna lekcja i sporo nowych doświadczeń. Po pysznym poczęstunku uczniowie otrzymali „Certyfikaty małego cukiernika” oraz wielkiego rogala do domu - opowiada Małgorzata Jeśko-Doręgowska – wychowawca klasy 3b

To może Cię także zainteresować:
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy
12 tysięcy dla Amazonek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.pl | foto: chodziez.pl

Komentarze