Recytatorzy u „Hipolita”

15.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #poezja   #wiersz   #konkurs   #chodzież   

XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski pod nazwą „Wiersz, który mnie zachwycił..” przeszedł do historii.

 

Jak co roku w marcu, młodzi miłośnicy poezji spotkali się w gościnnych progach Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży. Cieszy fakt, że w poetyckich strofach różnorodnych twórców ciągle odnajdują oni ważne dla siebie sprawy. Biorący udział w Konkursie często uzasadniali swój wybór osobistymi przeżyciami, udowadniając szczególną wrażliwość na poetyckie słowo. 

Konkurs adresowany jest do gimnazjalistów i uczniów najstarszych klas szkół podstawowych powiatu. W tym roku reprezentowali oni szkoły w Ratajach, Stróżewie, Margoninie oraz chodzieską SP nr 1 i Społeczną SP im. św. Barbary. 

Patronat nad Konkursem objął Starosta chodzieski, a jury w składzie: Dorota Boeske, Małgorzata Szałata, Justyna Belter oraz Aneta Karbowniczak wyłoniło zwycięzców. Nagrody ufundowało Starostwo oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chodzieży. 

Tegorocznymi Laureatami zostali: 

Julia Sporek (SP Margonin), 

Aleksandra Kubiak (SP nr 1) 

oraz Emilia Kot (ZS Rataje). 

Wyróżnienia otrzymali: 

Martyna Nazimek, Barbara Nowak, Klaudia Przybylska (SP w Margoninie), Rita Malinowska, reprezentująca ZS w Ratajach, Aleksandra Jankowska i Klaudia Świątnicka ze SP w Stróżewie oraz Zuzanna Ryszewska i Wiktoria Szymczak - uczennice SP nr 1. 

Nagrodę Publiczności zdobyła Emilia Kot. 

Organizatorzy dziękują za pomoc w artystycznym przedsięwzięciu Paniom: Urszuli Pareckiej, Annie Witt, Wioletcie Ludwikowskiej, Hannie Mikołajewskiej, Małgorzacie Jurczyk i Irenie Cholewińskiej oraz uczniom klasy III e. 

Podziękowania i gratulacje dla wszystkich Uczestniczek konkursu i ich Opiekunek! Do zobaczenia za rok!


To może Cię także zainteresować:
Warsztaty wielkanocne w Nietuszkowie
Inwestycje w komunikację
"Dwie z dróg" - wernisaż fotografii

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-chodzieski.pl | foto: powiat-chodzieski.pl

Komentarze