Rajd rowerowy "Odjazdowy bibliotekarz"

11.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#rower   #biblioteka   #książka   #margonin   

W sobotę 1 lipca 2017 roku odbył się zorganizowany przez bibliotekę w Margoninie po raz trzeci rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz". Jest to ogólnopolska akcja skupiająca miłośników książek, bibliotek i rowerów oraz koloru pomarańczowego.

 

Rajd rozpoczął się zbiórką przed biblioteką o godzinie 10.00. Po kilku słowach wstępu i odczytaniu regulaminu podzieliliśmy się na grupy i wyruszyliśmy w drogę do Lipin przez Młynary i Margońską Wieś. W tym roku celem naszego rajdu była filia biblioteczna w Lipinach. Po drodze zatrzymaliśmy się w Margońskiej Wsi, gdzie nastąpiło przegrupowanie i ruszyliśmy w dalszą drogę do celu. Na miejscu czekał na nas grill i poczęstunek w pięknej altanie a wszystko to za sprawą przemiłych członków Stowarzyszenia Mieszkańców Lipin i Dębińca. Uczestnicy rajdu mogli obejrzeć naszą filię biblioteczną a dzieci mogły oddawać się przeróżnym zabawom na powietrzu. Pogoda nam dopisała a cała aura rajdu dzięki wspomnianym mieszkańcom Lipin z Panem Adamem Rogackim - Radnym Miasta i Gminy Margonin i jednocześnie Sołtysem tej wsi na czele przyczyniła się do braku chęci wyruszenia rajdowiczów w drogę powrotną do Margonina.

Dla uczestników rajdu przygotowaliśmy stanowisko bookcrossingu, gdzie można było bez zobowiązań wymienić się książkami.

Rajd zakończył się ok. godz. 14.00.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim rajdowiczom za obecność, sponsorom: Urząd Miasta i Gminy Margonin Burmistrz Janusz Piechocki, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Margonin Jerzy Toboła, Radny Rady Miasta i Gminy Margonin Adam Rogacki, Stowarzyszenie Mieszkańców Lipin i Dębińca, Ośrodek Profilaktyki i Promocji Zdrowia w Margoninie, Bank Spółdzielczy w Chodzieży, Jacobs Douve Egberts PL Sp. z o.o, Kwiaciarnia "U Kamili" Kamila Wikariusz, Restauracja Komfort, Mała Gastronomia Andrzej Meliński, Salon fryzjerski AS Agnieszka Orwat, Pizzeria Leon, Józef Lupa, Monika Szuniewicz - za ufundowane nagrody i prowiant oraz wszystkim innym, którzy przyczynili się do organizacji i uatrakcyjnienia rajdu.

Podziękowania składamy również policjantowi z Komisariatu Policji w Margoninie za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.

 

To może Cię także zainteresować:
Margonin: Gminne Kolędowanie
26. finał WOŚP - rekord w Margoninie
Prace przy przepuście w Lipinach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: margonin.pl / Ewa Zamiara

Komentarze