Przedszkolaki z wizytą w KPP w Chodzieży

05.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #przedszkole   #dzieci   #chodzież   

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Nr 3 "Wesoły Smyk" odwiedziły policjantów w ich siedzibie. Oprócz pogadanki o bezpieczeństwie na dzieci czekały także inne atrakcje. Z pewnością dzień ten pozostanie w ich pamięci na dłużej.

 

Wycieczka do Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży to zawsze dla najmłodszych ciekawa atrakcja. Podczas spotkania policjantów z dziećmi, te mogły dowiedzieć się, jak wygląda codzienna służba policjantów poszczególnych wydziałów. 

Maluszki zobaczyły z bliska radiowóz policyjny, w którym mogły wygodnie zasiąść i zobaczyć, co ciekawego kryje się w jego wnętrzu. Podczas wycieczki po komendzie dzieci zwiedziły stanowisko kierowania oraz usłyszały, co ważnego robi policjant w takim miejscu. Następnie przeszły do pomieszczeń dla osób zatrzymanych, by zobaczyć, jak takie miejsce wygląda. W świetlicy budynku na przedszkolaków czekał policjant sierż.sztab. Dariusz Szęfel, który opowiedział maluszkom o środkach przymusu bezpośredniego oraz broni oraz technik kryminalistyki mł.asp. Piotr Szczap, który wprowadził dzieci w tajniki swojej pracy. Dzieci usłyszały parę słów o metodach zabezpieczania śladów, ich rodzajach, a także w ramach zabawy mogły zrobić sobie odciski palców. Krótkie warsztaty z udziałem technika kryminalistyki okazały się być dla dzieci nie lada atrakcją. 

Wizyta najmłodszych jest także okazją do porozmawiania o bezpieczeństwie, widzianym oczami dziecka i osoby dorosłej.To może Cię także zainteresować:
Powiatowy Dzień Strażaka w Chodzieży
Duże utrudnienia w ruchu w Chodzieży
Kilkanaście tysięcy dla uczniów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: chodziez.policja.gov.pl

Komentarze