Pożary łąk w okolicach Lipiej Góry

04.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #łąki   #lipia góra   #szamocin   

W ciągu kilku ostatnich dni w okresie od 25 lutego do 2 marca br. strażacy 4-krotnie interweniowali podczas pożarów traw, trzcin i nieużytków w pobliżu miejscowości Lipia Góra. Zazwyczaj pożary zgłaszane zostają, gdy są już mocno rozwinięte i obejmują znaczną powierzchnię, co utrudnia działania.

 

W działaniach gaśniczych łącznie brało udział 14 zastępów gaśniczych z 57 strażakami: z Państwowej Straży Pożarnej w Chodzież i Ochotniczych Straży Pożarnych z Lipiej Góra, Lipy-Nowy Dwór, Szamocina, Heliodorowa, Margonina. Łącznie podczas pożarów spaleniu uległo ponad 20 hektarów traw i trzcin nad Notecią. Na miejscu akcji czynności dochodzeniowe prowadziła Policja celem ustalenia przyczyny pożarów. 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej apeluje i przestrzega, że kto w sposób nieostrożny obchodzi się z ogniem, w wyniku czego spowodował pożar, podlega karze aresztu lub grzywny. Na stronie internetowej http://www.stoppozaromtraw.pl/ Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej informuje poprzez kampanię „STOP pożarom traw” o zagrożeniach jakie niosą ze sobą pożary traw.


To może Cię także zainteresować:
Zderzenie trzech samochodów osobowych
Duży pożar traw i zarośli nad Notecią
Pijany holował pijanego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.psp.wlkp.pl | Opracowanie: asp. Artur Binkowski, Zdjęcia: OSP Szamocin

Komentarze