Pożar traw – kolejny apel Komendy Powiatowej PSP

21.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #pożar   #trawa   #chodzież   

19 kwietnia 2017 roku po raz kolejny doszło do pożaru traw, łąk i trzciny na terenie powiatu chodzieskiego. Tuż przed południem w okolicach miejscowości Ciszewo i Milcz doszło do pożaru traw i trzcin na łące oraz składowanych tam balotów słomy. Spaleniu uległo około 7 ha traw i trzcin oraz około 40 balotów słomy. W działaniach gaśniczych trwających ponad 3 godziny brały udział 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej (5 strażaków z KP PSP w Chodzieży), 3 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej (13 strażaków z OSP Milcz, OSP Stróżewo, OSP Zacharzyn) oraz Policja.

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej apeluje i przestrzega, że kto w sposób nieostrożny obchodzi się z ogniem, w wyniku czego spowodował pożar podlega karze aresztu lub grzywny.

Trwa kampania „STOP pożarom traw”, uświadamiająca społeczeństwo o zagrożeniach jakie niosą ze sobą pożary traw. Na stronie internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży w zakładce „PORADY” http://www.chodziez.psp.wlkp.pl/ można znaleźć wszystkie informacje o akcji edukacyjnej.

 

To może Cię także zainteresować:
Strażacy podsumowali 2017 rok
Cudem wyszedł bez szwanku
Edukacja w mieszkaniach gminy Szamocin

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.psp.wlkp.pl | Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz.

Komentarze