Pożar składowiska odpadów – ćwiczenia w Sułaszewie

28.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #ćwiczenia   #odpady   #margonin   

20 marca około godz. 15:30 osoba postronna przejeżdżająca drogą na trasie Margonin-Sułaszewo, zgłosiła telefonicznie na numer alarmowy 998 do SKKP w Chodzieży, że widzi duże zadymienie na terenie składowiska odpadów komunalnych w Sułaszewie.

 

Tak rozpoczęły się ćwiczenia w zakresie taktyki gaszenia składowisk odpadów z zapewnieniem ciągłości podawania środka gaśniczego przez długi czas. Zbudowano magistralę o długości 1 500 m, którą tłoczono wodę do zbiornika zbudowanego przy stanowisku gaśniczym. 

W ćwiczeniach uczestniczyły zastępy z JRG Chodzież oraz z jednostek OSP Margonin, Budzyń Stróżewo, Szamocin, Heliodorowo i Zacharzyn.

Ćwiczenia były też okazją do sprawdzenia gotowości bojowej podmiotów plutonu wsparcia z powiatu chodzieskiego wchodzącego w skład Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego KOMPANIA PIŁA.


To może Cię także zainteresować:
Zderzenie trzech samochodów osobowych
Duży pożar traw i zarośli nad Notecią
Kolizja betoniarki na drodze wojewódzkiej

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.psp.wlkp.pl | Opracowanie i zdjęcia: asp. Artur Binkowski

Komentarze