Pożar silosu z trocinami w Szamocinie

06.06.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #silos   #trociny   #szamocin   

Dnia 5 czerwca tuż po godz. 13:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o pożarze silosu z trocinami w Szamocin. Na miejsce zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej z JRG w Chodzieży, z OSP Szamocin oraz z OSP Margonin.

 

Na miejscu strażacy zastali pożar wyciągu trocin połączonego z silosem obok hali produkcyjnej. Wewnątrz hali ogień z przewodu technologicznego został ugaszony za pomocą gaśnic przez pracowników zakładu przed przybyciem zastępów straży pożarnej. 

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, podali prąd wody w natarciu na pożar w silosie oraz w obronie na halę produkcyjną. Po ugaszeniu widocznych płomieni na zewnątrz silosu przystąpiono do oddymiania hali produkcyjnej oraz rozbiórki i dogaszania elementów silosu wraz z wyciągiem. Z drabiny mechanicznej SD-30 za pomocą kamery termowizyjnej dokonano sprawdzenia dachu hali oraz przyległych kanałów technologicznych. Na miejsce zdarzenia przybył patrol Policji. Żaden z pracowników nie został poszkodowany. 

Działania trwały niespełna 2 godzony i zaangażowanych był 19 strażaków.


To może Cię także zainteresować:
Majowe pokazy i edukacja
Powiatowy Dzień Strażaka w Chodzieży
Nowy samochód ratowniczo- gaśniczy dla OSP Margonin

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.psp.wlkp.pl | Opracowanie: mł. kpt. Artur Binkowski

Komentarze