Pożar domu jednorodzinnego w Sokołowie Budzyńskim

09.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #ogień   #pożar   #dom   #budzyń   

6 lutego 2021 r. o godz. 21:37, Straż Pożarna w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o pożarze parterowego domu w Sokołowie Budzyńskim.

 

Pożarem objęte było pomieszczenie gospodarcze. Po jego ugaszeniu kamera termowizyjna wskazała ukryte zarzewia ognia w stropie oraz więźbie dachowej znajdującej się przy kominie. Wiele pracy kosztowało ratowników rozebranie stropu i poszukanie wszystkich tlących się wewnątrz niego elementów. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne oraz pożarowe dokonywano częstych podmian ratowników. 

Na szczęcie nikt nie ucierpiał. Rodzina spędziła noc u rodzinny. 

Na miejsce przybyło Pogotowie Energetyczne oraz Policja. W działaniach trwających prawie 7 godzin uczestniczyło 32 strażaków - 10 zastępów straży pożarnej: z JRG w Chodzieży, OSP Budzyń, OSP Sokołowo Budzyńskie, z OSP Wyszyny, z OSP Milcz. Dodatkowo jeden zastęp z OSP Milcz był w stałej gotowości wyjazdowej do ewentualnych innych zdarzeń.


To może Cię także zainteresować:
Operacyjne rozpoznanie miejsc zagrożonych podtopieniami
Pożar silosu z trocinami w Szamocinie
Śmiertelny wypadek na DK-11 w Chodzieży

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Chodzieży / Opracowanie: mł. kpt. Artur Binkowski, zdjęcia: OSP Budzyń

Komentarze