Pożar budynku gospodarczego w Ratajach

09.01.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #budynek   #rataje   #chodzież   

W sobotę 9 stycznia 20201 r., o godz. 18:22 Stanowisk Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało telefoniczne zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego, który przylega do budynku jednorodzinnego.

 

Pierwsze zastępy zastały gesty dym wydobywający się z budynku gospodarczo-warsztatowego oraz stających na zewnątrz, w bezpiecznej odległości mieszkańców, którym nic się nie stało. 

Strażacy prowadzili działania gaśnicze od wewnątrz jak i na zewnątrz, jednocześnie broniąc przyległy budynek mieszkalny, a z drugiej strony gospodarczy. 

Skomplikowany układ pomieszczeń oraz duża ilość nagromadzonych materiałów z tworzywa sztucznego, generowała podczas spalania gęsty dym, co postawiło strażakom większe wymagania przy działaniach gaśniczych. Dzięki ich wytężonej pracy udało się obronić przelegujące budynki i zatrzymać pożar w obrębie palącego się budynku. Ciągła praca ratowników w aparatach powietrznych, wymusiła zadysponowanie specjalistycznego samochodu z JRG 6 w Poznaniu, który przywiózł zapas potrzebnego sprzętu ochrony dróg oddechowych. 

Na miejsce przybyły służby Pogotowia Energetycznego, Pogotowia Gazowego oraz Policja, która zamknęła odcinek drogi organizując objazd, dzięki czemu służby ratownicze miały dogodny dojazd do miejsca zdarzenia. 

Trudne warunki atmosferyczne (temperatura około 0 st. C, przelotne opady śniegu) intensywna praca w walce z pożarem, powodowało zmęczenie i znużenie strażaków, dlatego funkcjonariusze Komendy przywieźli dla nich ciepłe napoje i ciepły posiłek. 

W działaniach trwających ponad 5,5 godziny, uczestniczyło 13 jednostek ochrony przeciwpożarowej z JRG w Chodzież, z OSP Zacharzyn, z OSP Chodzież, z OSP Budzyń, z OSP Milcz, z OSP Margonin, z OSP Stróżewo oraz JRG 6 z Poznania. Łącznie 47 strażaków.


To może Cię także zainteresować:
Operacyjne rozpoznanie miejsc zagrożonych podtopieniami
Pożar silosu z trocinami w Szamocinie
Śmiertelny wypadek na DK-11 w Chodzieży

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Chodzieży / Opracowanie i zdjęcia: mł. kpt. Artur Binkowski

Komentarze