Potrącona osoba na moście kolejowym

26.06.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #policja   #kolej   #tory   #pociąg   #chodzież   

W niedziele 16 czerwca 2019 r., tuż przed godziną 20:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu osoby przez pociąg na wiadukcie kolejowym na rzece Noteć między miejscowościami Krzewina, a Milcz.

 

Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży z JRG Chodzież, zastęp z OSP Milcz i z OSP Kaczory. Dojazd pierwszych zastępów był utrudniony ze względu na lokalizację zdarzenia, do którego prowadziło około 1,5 km drogi gruntowej wzdłuż torów. 

W momencie przybycia służb na miejsce zdarzenia poszkodowany siedział przy barierce wiaduktu, wstępnie opatrzony przez podróżujących pociągiem. Pociąg osobowy relacji Kołobrzeg - Poznań Główny stał na wiadukcie kolejowym. Z informacji uzyskanych od kierownika pociągu żaden z około 400 pasażerów nie został poszkodowany. 

Strażacy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, pomogli w przeniesieniu poszkodowanego z nasypu kolejowego do karetki pogotowia oraz przygotowali i zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po zakończeniu ustaleń przez Komisja Badania Wypadków Kolejowych skład ruszył w dalszą drogę. 

W działaniach uczestniczyły 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego, Służba Ochrona Kolei i 4 radiowozy Policji.To może Cię także zainteresować:
66-letnia mieszkanka Chodzieży odpowie za kradzież rozbójniczą
Wiadukt niebawem zostanie zamknięty
62-latek groził wysadzeniem butli z gazem

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.psp.wlkp.pl | Opracowanie: mł. kpt. Artur Binkowski Zdjęcia: asp. sztab. Dominik Gapiński

Komentarze